Panik Atak

Panik atak geçiren birisine o an nasil davranmak gereklidir? Offluyor, gegiriyor, dizlerini dövüyor, başını ellerinin arasina alıyor vs.

nefes egzersizi yaptırın, siz de panik olmayın onu rahatlatmaya çalışın ama çok da üstüne gitmeyin.
burnundan hızlıca nefes alsın ağzından mum üfler gibi üflesin. 10 kere tekrar etsin.

  • sta  (25.08.15 23:00:39 ~ 23:00:51)
nefes alıp sakinleşmeyi öğrenmesi lazım. yavaş yavaş derin nefes alsın. sizin pek yapabileceğiniz bir şey yok o sırada. sadece güvenliğini sağlayın.

  • kayan kayin  (25.08.15 23:01:38)
Bol su icsin.

  • brnbrs  (25.08.15 23:50:10)
burundan nefes alıp yavaşça ağzından versin.
telkin verin dikkatini dağıtın.
atağa neden olan şey ne ise gerçek olmadığını anlatın.
  • hayal fazlasi  (26.08.15 02:01:25)
nefes egzersizleri ogrenmesini sağla. sen kndan daha rahat olmalı ve sorun olmadigini o an anlatmalisin. ciddi bir sorundur bu. psikiyatrik destek almali

  • deryack  (26.08.15 04:54:05)
psikolojikten önce yani. ilac kullanmali diyorum

  • deryack  (26.08.15 04:54:22)
Hoşgörülü davranın, sakin olmasını hayati bir tehlikesinin bulunmadığını ve bir süre sonra geçeceğini kibarca anlatın

  • baruch  (26.08.15 04:55:03)
panik atak değil o anksiyete atağı. panik atakta hasta nefes alamaz, çok hareket edemez, kalakalır nefes almaya çalışır sadece, hatta konuşamaz bile nefes alamadığı için.
tedavi olsun işkence çekmesin, ilaç tedavisiyle bu atakların önüne geçebilir.
onun dışında sizin yapabileceğiniz, onun dikkatini dağıtmak, (ağlayan çocuklara yapılır ya hani) ve kendini güvende hissetmesini sağlamak.
  • innerbliss  (26.08.15 09:19:47)