airbnb fatura ve tahsil edilen miktar sorunsalı

airbnb üzerinden 1 haftalık bir rezervasyon yaptırdım italyada. bir fatura var elimde 3.454 lira, kredi kartından bloke edilen tutar ise 3.645 lira. iş seyahati için olduğundan işyeri sadece faturayı ödemeye niyetli. kime nasıl itiraz etsem bilemedim.

airbnb yöneticisine ulaşırsam konu ile ilgilenirler mi acaba? indirim vb. şeyler pek işime yarayacak konular değil maalesef. asıl isteğim kredi kartından çekilen tutarın faturada yamasını istiyorum.

Faturayi Euro olarak almam mumkun mu diye sorun isterseniz. Kur donusumlerinden kaynakli normal boyle bir fark olmasi.

  • crown  (24.08.15 11:59:27)
Kur dönüşümü ile birlikte bankaların kredi kartı kullanımından aldıkları döviz çevirme komisyonu da etki edebilir aradaki farka. en mantıklı çözüm crown'ın önerisi.

İhtimal dahilinde ise rezervasyon iptal edilip yeni rezervasyonu şirket kartı ile yapabilirsiniz belki.
  • konsantrasyon  (24.08.15 12:05:40)
faturayı değiştirmelerini talep ettim ama try olarak ödediğim için telefonla arayıp yapamayacaklarını söylediler. banka kur farkından 100 TL girmiş durumda şahsıma.

fatura seçeneği diye bir şey hatırlamıyorum sanki var mı böyle bir seçim airbnb'de?
  • izafi  (24.08.15 14:20:54)