Tacizci profesör

Akademisyen bir arkadaşımla Prof hocası arasında kısa bir macera geçiyor ve normal bir şekilde bitiyor. Ama sonra adam birden manyağa dönüyor. Şuan hergün onlarca mail, her seferinde bloklanmasına rağmen hiç bıkmadan yeni Twitter hesaplarıyla mention atma, sürekli mesaj, arama, evine gelme tehditleri, sürekli yazılı sözlü tehditler ve tacizler... En son geçen hafta savcılığa şikayet etti ama hala sıkıntı devam ediyor. Bu adamı YÖK'e falan şikayet edemez miyiz? Savcılıktan ne zaman ses çıkar? Tc'sini bilmediği için daha sürer demişler. Kızın psikolojisi bozuldu, adam ciddi ciddi "göreceksin gününü" içerikli mesajlar yazıyor. Ne yapabiliriz ?

gidip dekanla, rektörle konuşun. olmaz mı?

  • fatihkkk  (22.08.15 22:50:54)
Mesajları içeren bir mail yazarak dekanlık ve rektörlüğe şikayet edin.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (22.08.15 22:57:00)
abisi yok mu kızın.

  • floydian  (22.08.15 23:03:13)
dövdürün(denedim %100 çalışıyor)

  • utertas  (22.08.15 23:06:44)
Daha çok psikopata bağlamasından korkuyoruz. Ciddi tehdit ediyor, kışkırtmak istemiyoruz. Dekana şikayet etsek daha çok delirir mi?
(Not: şuan aynı ünv'de değiller)

  • chieko  (22.08.15 23:06:57)
İfşa en güzel çözüm bence.

  • lisa sparxxx  (22.08.15 23:07:19)
Bu arada abisi de yok, olayı anlatabileceği "yetkili" birileri de.

  • chieko  (22.08.15 23:07:58)
İfşayı ben de düşündüm hemen sözlükte yazayım diye. Ama savcılığa şikayet ettik ya bu kız suçlu duruma düşmesin sonra?

  • chieko  (22.08.15 23:08:36)
Merhaba
Ben de dövülmesinden yanayım
Adam zaten psikopat. Şikayet veya ifşa ile tehditlerinin eyleme geçmesine zemin hazırlayabilirsiniz. Sahipsiz olmadığınızı göstermenizi tavsiye ederim. Geçip -Birader sen gel bakim şöyle diyecek yiğit bulunabilir.

Saygılarımla.
  • cenkertem.afc  (22.08.15 23:09:44)
Mailleri gönder işte dekanlık ve rektörlüğe.

  • arnold schwarzeneger  (22.08.15 23:13:01)
the life of david gale izleyin beraber.

  • darksdantes  (22.08.15 23:15:18)
Önce savcılık sonra rektör dekan sonra yök üstüne en son da dövün bence

  • ripolip  (22.08.15 23:15:55)
buradan aldığınız döv, ifşa et gibi önerileri ciddiye almamanızı tavsiye ederim.

bir avukatla görüşebilirsiniz. olayı sosyal medyadan ifşa ederseniz veya akademik ortama taşırsanız 'tartışma' ortamını açmış olursunuz. bu andan itibaren adam her türlü çirkefliği yapıp iftirayı atacaktır, ne bileyim fotoğraf atabilir vs.

arkadaşınızın kariyerinin tehlikeye girmemesi için önce hukuk yoluyla adamın suçunun belirlenmesini sağlayıp kendini sağlama alması daha iyi gibi. sonra akademik mercilere de bildirerek şikayette bulunabilirsiniz.

bu arada bütün kanıtları biriktirmeye devam etsin arkadaşınız.
  • lily briscoe  (22.08.15 23:20:08)
öncelikle şehir belirtirsen buradan dövmek için gönüllü arkadaşlar bulabilirsin. hukuk mukuk hikaye. hangi ülkede yaşadığından habersiz insanlar hukuk yolunu öneriyor.

dövdürün.
  • i am cookie monsters nipple  (22.08.15 23:41:21)
Hangi universite soylesene

  • Traveller  (22.08.15 23:42:53)
ankara mı?

  • kupigometa  (22.08.15 23:43:55)
@kupigometa hayır istanbul

  • chieko  (22.08.15 23:55:08)
Adam Istanbulda devlet Üniversitesi'nden.

  • chieko  (22.08.15 23:55:45)
Teşhir!!

  • phoenixboy  (22.08.15 23:56:29)
Bahsi geçen belgeleri her birisi toplanıp, doğru savcılığa ve de "gereğinin yapılmasını arz eden" bir not ile YÖK'e, dekanlığa ve rektörlüğe... Sonrasında "nolur şikayetini geri çek"ler başlayacaktır. Çekmeyeceksiniz elbette, paşa paşa cezasını bulacak.

İfşa için ise, bence hiçbir etik sorun olmamakla birlikte, arkadaşınızın zor duruma düşmemesi için hukuki bir tavsiye almalısınız. Bir de oradan yürüttünüz mü, iş bitecektir.
  • sevgikusunkanadinda  (23.08.15 01:17:06)
selam,

ben şu ara okuldan atılmayı filan istiyorum, bahane olur bana da. söylesene hangi okulda, dövelim.
  • klassno  (23.08.15 02:59:07)
Bise olmaz ya, söyler söyler susar, her erkek böyle değil mi zaten

  • dafuq  (23.08.15 04:16:16)
@acem bunları yapmanın mantıklı bi gerekçesi olabilir mi? Manyağa dönüyor işte. Ayrılmak istemiyor. Ego yapıyor vs vs

  • chieko  (23.08.15 11:02:05)
@dafuq ya lütfen bsg. Gerçekten azalarak bitseniz keşke. Sana nası erkekler denk gelmiş bilmiyorum ama hergün farklı kanallardan onlarca taciz ve tehdit mesajlarına "erkek bu yapıyo öyle şeyler" diyecek kadar yaşamasaydın keşke

  • chieko  (23.08.15 11:03:59)