bu başlıkta salona halı buluyoruz capsli

fotoğrafa filtre uygulandığı için renkleri tekrar yazayım dedim.

koltuklar, yemek masası ve sandalyeler koyu gri. orta sehpanın ve yandaki abajurun ayakları siyah. kütükler dışbudak yani aslında çok koyu değiller. keza parkeler de öyle..

perdeler kahve gri arası renkte ve hardal şeritli.

şimdi buraya ne tarz ve ne tonlarda bi halı olur? patchwork halı gider mi?

halının neyle uyumlu olması gerekir normalde?

açık bir renkle ferahlık katmanız lazım bence.

krem tonlarından bakardım ben olsam.

canlılık katmak istiyorsanız bordo veya orman yeşili tonlarına bakın bence.
  • dessy  (21.08.15 12:51:11)
@dessy'e katılıyorum.

patchwork değil ama belki açık renk el dokuması kilimleri düşünebilirsiniz. krem rengini temiz tutmak biraz zor olabilir. evcil hayvan falan varsa gele hemen belli eder tüyleri.

halı/kilimi, duvarlara asacağınız çerçevelerin renkleri ile destekleyebilirsiniz çok göze batmayacak şekilde.
  • aritra  (21.08.15 13:06:38)
patchwork olmaz kesinlikle düz renk mümkünse şu an kullandığınız grinin bir kaç ton açığını alın. ya da kontrast bir renk seçerseniz koltukların üzerine o renk yastıklar atın herkes öyle yapıyor artık.

şunlara göz atabilirsin: goo.gl
  • yue  (21.08.15 13:34:37)
bordo, yavru ağzı, küf yeşili.
Çok büyük de olmasın bence, zira parkeler epey iyi gözüküyor. Hatta şart değilse halı koymasanız da olur.

  • simten  (21.08.15 13:52:06)
halısız bana da güzel geldi. halı perde ve tül ile kombinlenmeli imiş. ben araştırdığımda öyle demişlerdi.
linkleri alamadım ama royalin sadabad, borneo ve neyir serilerine baksana bir. neyirde 8385A uyar gibi.

  • Aman Sen de  (21.08.15 14:17:56)