[]

şimdi bu amarikan halkı..

soru burada →
ruslardan mı daha çok nefret ediyor iranlılardan mı? 
Ruslardan.


  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (20.08.15 16:23:33) 
ediyorlarsa ruslardan ediyorlardır, iran'la öyle pek bi muhabbetleri falan yok ki. yani en fazla töröris, müslüman diye kötü gözle bakıyorlardır iranlılara. kaldı ki son nükleer anlaşmasından sonra buzlar da erir diye tahmin ediyorum, amerikan medyasında "iran aslında çok tatlı, ortadoğudaki kankimiz <3 <3" tarzı yayınlar olacaktır.

eskisi gibi kutuplaşma yok ama yine de hala düşman ve karşıt ya da rakip olarak görülen taraf rusya olsa gerek. ha "halk" olarak baktığın zaman amerikanların ruslardan öyle çok da nefret ettiğini zannetmiyorum. ortalama bir amerikalı rusya'nın nerede olduğunu bile bilmiyordur muhtemelen.
  • der meister  (20.08.15 16:28:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.