30 yaş altı olup ayda 10 bin ve üstü kazanan var mı?

Maaşlı olur ,ticaret olur.Ne iş yapıyosunuz? Fark ettim ki 3 5 k ile anca istanbulda geçinirsin ,hiiç bi hayalini gerçekleştiremezsin.

Bir de ayda 50 bin ve üstü kazananlar ne iş yapar genelde ?

özel muayenehanesi olan doktorlar ve ameliyat yapanlar 50 + kazanırlar. Özellikle göz doktorları.

  • empedokles  (20.08.15 14:57:16)
30'un altındayken şu zamanın 10k'sına karşılık gelecek bir miktarı, ofis+gece işi ve -Allah affetsin- supplement satarak kazanıyordum.

  • arnold schwarzeneger  (20.08.15 14:58:26)
Bazı aylar evet kazanıyorum.

  • Frederick Co  (20.08.15 15:02:38)
30 yaşın altındayken mezuniyetten sonra gemide çalıştım ve neredeyse 10k alıyordum

  • Northern Mariner  (20.08.15 15:06:42)
Hava kontrolorleri kazanıyor

  • meyve parcacikli kadin  (20.08.15 15:08:03)
ben varım, Amerikan firmasında çalışıyorum.
edit: Network sistemlerini yönetiyorum

  • mirty  (20.08.15 15:16:46 ~ 15:19:43)
kazanıyordum hala aynı işimde devam ediyorum , satış sorumlusuyum satışlarım dolar üzerinden bu satışlar üzerinden prim alıyorum , çalıştığım şirket patron şirketi denilenlerden uzun mücadele sonucunda prim sistemine geçebildim. prim işinin güzel yanı sınır yok 30bin kazandığım ayda oldu ama işler yavaşlayınca sıkıntıya giriyorsun çünkü kazandığın para ile birlikte standartlarında değişiyor , eskiden x lira ile rahat geçinirken şu an en az 3x para lazım geçinmek için bu sebeple strese giriyorum ancak memnumun işimden hem riskim yok hem de ticaret gibi.

  • JD  (20.08.15 15:17:40)
sinema-dizi sektöründe de kazanılıyor o paralar.

  • s e ff a f  (20.08.15 15:28:29)
Bu arkadaşlar bekar olup olmadıklarını da, cinsiyetlerini de yazsınlar belki bir çay içmek isteyen çıkar.

Makine Mühendisi kuzenim Rusya'da şu an, 10bin üstü kazanıyor.
  • teoridefeminist pratiktegeysa  (20.08.15 16:07:34)
tanıdıklarım var, parayı pek etik veya legal olarak kazanmadıklarını ve gelen paranın onlara hiç hayrının olmadığını söyleyebilirim (benim tanıdıklarım arasında büyük çoğunluk bu şekilde 1 tane de 10+ değilde yakın alan tanıdığım var o dürüst yapıyor işini)

hatta şöyle bir laf var, 25 yaşında 100 binlik araba nereden geldi bu para en iyisi sorma.
  • selam  (20.08.15 16:19:46)
arkadaş cebinden tek kuruş harcamadan thy tarafından pilotluk eğitimi alıp yardımcı pilot oldu. şuan 15-16 civarı alıyor sanırım. 5 senesi dolup kaptan pilotluğa başlayınca 2 katına çıkacak.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (20.08.15 20:22:45)
bende sana bi soru sorayım: tikleri neye göre koydun? tiksiz cevapların nesi seni tatmin etmedi?

  • s e ff a f  (21.08.15 15:21:48)
Ulan hazırlık okumadı tusu ilk senede kazandı desek tıp 6 yıl, göz 4 yıl. Bu adam gözcü olunca 28 yaşında olacak, nereye 10k kazanıyor amk yeni doktor? Bir de 50+ demiş, tam kahvehanede oturan dayı muhabbeti.

Bir arkadaşımın dayısı dişçi. 15 bin falan kazanıyor imiş ortalama. Neyse ki beynim yerinde de bunu "Dişçiler 15 bin kazanıyor kesin." diye yazmıyorum.

Edit: Yaşını yazmamışım. 30lara yeni girdi diye biliyorum ve yıllardır da durumu bu. Yani 30 yaşından önce de böyle kazanıyordu.
  • gunde 3 litre kola icen adam  (21.08.15 15:47:12 ~ 15:47:38)
ben de merak ettim, neye göre tik atıyosun, kıskandıklarına atmadın galiba?

  • victum  (21.08.15 15:56:16)
bir arkadaşımızın reklam ajansı var. daha geçen 1 milyon küsür tl cukkaladı.
çok görmemiş ve terbiyesiz biri.
kafasına göre para harcıyor.
  • wild honey suckle  (21.08.15 16:10:37)