şu ingilizce birimlerin türkçesi?

ikea manstad koltuğun ölçüleri lazım. nette şunu buldum ama ölçü birimlerini anlamıyorum.
ilk rakamlara bakarsak;

94 ne, 1/2" ne? bu rakamları cm olarak yazarsanız çok sevinirim.
teşekkürler.

***************

Product dimensions:

Width: 94 1/2 "
Depth: 35 3/8 "
Height: 28 3/4 "

Seat depth: 23 5/8 "
Seat height: 17 3/4 "
Bed width: 55 1/8 "
Bed length: 80 3/8

google : "inch to cm"
kesirler ile birlikte gir, karşılığını cm cinsinden verir.

  • pokemonk  (20.08.15 12:05:36)
tek başına inch olsa zaten 2.54 ile çarpmak yeterli olacaktı. ama orada 94'ün yanındaki 1/2 nedir onu anlamadığım için sordum...

çevirme sitelerinde kesirli rakamı yazdırmıyor. 'doğru düzgün rakam gir' diyor, ya da kendisi aradaki kesiri çıkarıyor 9412 haline getiriyor.
  • holy diver  (20.08.15 12:14:22)
şimdi tekrar arayınca türkçe ölçüleri buldum. dolaylı da olsa kendim cevaplamış olayım.
***
Manstad yataklı köşe takımının ebatları şu şekildedir.
Genişlik 240 cm
Derinlik 90 cm
Maksimum derinlik 155 cm
Yükseklik 73 cm
Oturma derinliği 60 cm
Oturma yüksekliği 45 cm
Yatak genişliği 140 cm
Yatak uzunluğu 204 cm
  • holy diver  (20.08.15 12:17:54)
inç ölçüsü kullanıyorum,
94 1/2 demek 94 tam 1/2 inç yani 94,5 inç demek

inç ölçüsü 2 ve katları şeklinde sıralanır 13/128 inç, yani 1 inçin 13/128 i şeklinde bir ölçü olabilir çok küsüratlı evet.

55 tam 1/8 inç demek 55 tam inç artı 1/8 inç demek bizim 98 santim 26 milim(yani 0.26 santim) dememiz gibi karışık oldu gibi kafam yerine gelsin daha sade anlatmaya çalışırım
  • basond  (20.08.15 12:24:50)
neden o kadar uğraştın ki? tek yapman gereken google arama çubuğuna "inch to cm" yazmaktı. dönüştürücü çıkıyor.
i.hizliresim.com

  • pokemonk  (20.08.15 12:49:11)
@pokemonk, hasta oluyorum gerçekten sizin gibi zeki insanları görünce...

bunu denemeden duyuru yazdığımı düşündün yani gerçekten? hani başına "aramaya üşeniyorum, bilen varsa söyleyebilir mi" gibi bir şey eklendiğinde makul olabilir tabi..

bir zahmet şu alttaki linke tıklayıver ben aradığım zaman nasıl göründüğünü görmek için;

www.google.com.tr

aradaki farkı da 1 saniyede bulursun eminim...

iyi günler,
  • holy diver  (20.08.15 22:06:18)