Note 3 Lollipop güncellemesi ve pil sorunu

Lollipop güncellemesini aldıktan sonra telefonun pil performansı yerlere düştü resmen. Öncesinde sabah %100 ile çıktığımda akşam anca takardım şarja. Şimdi 3-4 saat anca dayanıyor. %100'deyken 15 dk kullansam (facebook, twitter vs) hemen %85'lere iniyor.

Garip olan şu ki kardeşimde de aynı telefon var ve o da aynı güncellemeyi yükledi. Ama onda böyle bir sorun yok. Başka böyle bir şey yaşayan yoksa suçu bataryanın eskimeye başlamasına yorucam artık.

*#0228# yapmayı dener misin bi telefonunda şarjı doluyken. aşağıda çıkacak tuşa bas sonra. şarjında bi değişim olacak mı bakalım

  • baharat  (19.08.15 15:52:46)
@baharat şarjı %50'lerdeydi, %6'ya düştü birden. dolmadan doldu mu gösteriyordu demek :/

  • pokerface  (19.08.15 15:57:29)
biraz önce bataryanı kalibre ettin. şimdi bir kez full şarj yapıp dener misin bakalım performansı nasıl olacak.bir sürü etmen değiştirebiliyor bunu. bana da mesaj atarsan sevinirim (:

  • baharat  (19.08.15 15:58:43)
@baharat çok teşekkürler! şimdi tam dolduruyorum bakalım, gelişmeleri yazarım :)

  • pokerface  (19.08.15 15:59:39)
Bu arada güncellemeden önce ve sonra mutlaka wipe öneriyorlar.
Sen önce yapmamışsın zararı yok, şimdi yap derim. Önceki versiyon ile çakışmalar yaşanabiliyor o yüzden wipe ile bu sorunlar ortadan kalkıyor.

  • six packsiz  (19.08.15 16:31:15)
ben de wipe dicektim de belki kalibrasyonla çözülür gerek kalmaz bedavadan wipe data yapmasın dedim (:

  • baharat  (19.08.15 16:34:18)
tekrar ben! :)

kalibrasyondan sonra az bir düzelme oldu ama hala çok iyi değil. sorun şu ki wipe nedir bilmiyorum. bir de ona bakayım ben :D
  • pokerface  (20.08.15 09:17:42)