Hesap İşletim Ücreti Legal midir?

Geçen gün İzmir-Karabağlar hakem heyetine Garanti Bankası tarafından kesilen hesap işletim ücretleri için başvurdum fakat görevli memur, bu ücretin legal olduğunu başvuru alamayacaklarını söyledi. Doğru mu bu? Ne yapmalıyım? Ayrıca illa buraya (izmir-karabağlar) mı başvurmam gerekiyor acaba?

aynen. kişi başına iki adet banka düştüğü için karabağlar'da başvurman gerekiyor

  • my name is faith  (19.08.15 13:24:32)
kredi dosya masrafı ve kredi kartı aidatı iade alınabiliyor. hatta kart aidatı ile ilgili de çok emin değilim. ama hesap işletim ücreti tamamen legal. almayan bankalar var, örnek kuveyt türk. karabağlar'da da şubesi var. garanti ile çalışmak zorundaysanız da iki veya üç tane otomatik ödeme talimatı verince almıyorlardı sanırım hesap işletim ücreti. Bankaya bunu da sormanızda fayda var.

  • animalman  (19.08.15 13:45:04)
benim anlamadığım şey madem bu olay illegal neden devlet bir yaptırım koymuyor bankalara
bu adamların yaptığı saçmalık yüzünden insanlar parasını geri almaya uğraşıyor ne kadar saçma .

  • eksimeksi  (19.08.15 17:38:02)
araştırmadan bilmeden ahkam kesenlere hayranım. buyrun yargıtay kararı;

10.09.2014 - 12:22 | Son Güncelleme: 10.09.2014-12:26 Milliyet.com.tr » Ekonomi » Haber
Yargıtay'dan mevduat sahiplerine kötü haber!
Yargıtay 13. Hukuk Dairesi, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin, bireysel müşteri sözleşmesiyle açılan mevduat hesaplarından kesilen hesap işletim ücretiyle ilgili karar alamayacağına hükmetti. Daire, söz konusu uyuşmazlığı, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında saymadı.

Yani yasal değilse bile tüketici hakem heyeti yetkili falan değil bu davalarda. boşa kürek çekmiş olursun.
  • animalman  (20.08.15 08:32:07)