sabit 220 V ?

Merhaba sayın Teslalar

Aldığım cins bir elektronik müzik aletinin, voltaj dengesizliklerine çok hassas olduğunu farketmiş bulunmaktayım, Elektronik davul. Çalmaya başladıktan yaklaşık 45 dk sonra gibi , kulaklıkta gürültü ve cızırtı yapmaya başlıyor. Dün basit bir kombi regülatörü ile yaptığım denemede farkettim ki adaptöre gelen voltaj 220 nin altına düşünce ses olmaya başlıyor. Regülator kısmen iş görese de 220 nin altına indiğini farketim. Bana 220 ve üstünü garanti edebilecek daha iy bir ürün, regülatör, ups herhangi bir ürün önerebili rmisiniz?

Tunçmatik UPS lere bakıyorum da, bunlarda regülatör özelliği olup lmadığı ya da ne derece başarılı olduğuna dair bir şey bulamadım.

Selam eder, gözlerinizden öperim.

line interactive upsler 10% akım dalgalanması olunca mı ne devreye giriyorlar. onun dışında aynen gelen akımı aktarıyorlar dokunmadan... gerçekten sabit 220 volt şartsa tek çaren ya çok iyi bir regülatör ya da online ups... online upslerin pahalı, genellikle sesli(fanlı) ve verimlilik açısından biraz kötü olduğunu da bilmen lazım. sürekli aküden güç verdiği için de akü ömrü daha kısa oluyor...
ama sanmıyorum 10% dalgalanmanın cidden sorun olacağını...

  • ucan spagetticanavari  (19.08.15 12:31:04 ~ 12:31:34)
Yani adaptörün üstnde 230V yazıyor, ama 220 nin altına inince ses ler duymaya başlıyorum.
Bu durumda, UPS batarya dan sağladığı için gerilimi, sabit bir gerilim sağlar diyemez miyiz?

  • denemebirikiüç  (19.08.15 15:27:10)
online ups sürekli aküden sağlar, line int. olanlar sadece elektrik kesilince ya da akım dalgalanınca...

  • ucan spagetticanavari  (19.08.15 15:46:23)