Cinayet Davası ve Annem!

Şu an kalp krizi geçircem heralde.

Annem yazlıkta. İstanbul'da annemin evine polis mahkemeden bir kağıt getirmiş. Evde olmadığı için (yazlıkta kendisi, Küçükkuyuda) muhtarlığa gitmiş. muhtar annemi tanıyor aramış annemi.

Özetle annem 2003 te gerçekleşen bir cinayet davasında şüpheli olarak aranıyormuş! Evet yanlış duymadınız. Olay 2003'te İstanbul Bahçelievler'de Urfalılar arasında olan bir kan davası sonucu işlenen bir cinayetmiş.

Annemin adına telefon hattı alınıp onun üzerine olan bu numaradan görüşülerek cinayet planlanmış vb. Yani bu muhtarın anlattıkları. kağıt elimizde değil.

Annem 1952 İstanbul Yakacık doğumlu, dul bir ev hanımı.Sabıkası yok kanatsız bir melek, bildiğin klasik bir anne. Bırakın Urfa'yı, hayatında Bahçelievler'e bile gitmedi. Bakırköy merkezde bir kaç arkadaşı var onlarla zaman zaman görüşür. Ki onlar da Urfalı değil zaten. Urfalı bir ahbabımız eşimiz dostumuz yok.

Başımıza geleen bak. Kadın bu yaşında cezaevine mi girecek. Aman yarabbi. Ben de şehir dışındayım. Başımız gelenlere bak. Ne edicez ceza avukatı mı bulucaz? napıcaz off off.

Yemin ederim ellerim beynim uyuştu çok korkuyorum. Ailemizde, sülalemizde sabıkalı insan yok. Napcaz off. Ağlıyorum hüngür hüngür.

Sakin ol. Bir şey olmayacak.

  • scent of a pastrami  (19.08.15 12:15:57)
Şimdi ikimiz de istanbul'a dönüyoruz. Annemle buluşucam. Napalım avukatla mı gidelim polise?

  • old possum  (19.08.15 12:17:15)
Old Possum :/ Çok sakin ol. Şimdi işi bilen birisi gelir detaylarını anlatır ama 12 sene önce olan bir şey için tek bir sebep üzerinden kimse hapse girmez. Delil olmadan hiçbir ceza alınmaz. En fazla annenin ifadesini alacaklardır. Hiç merak etme. Sakin olman lazım senin.

  • pandispanya  (19.08.15 12:18:33)
Cinayet davalarında aklına gelmeyecek milyonlarca şeyi araştırıyorlar da bir hükme bağlıyorlar. İçin rahat olsun.

  • scent of a pastrami  (19.08.15 12:24:46)
Sakin ol birşey olmaz.az aksiyon olur hayatınıza :)
5 defa mahkemeye çıktım hep nöbetçide salındım sen düşün ...
Adamlae zaten alismis bu tip durumlara
  • mama lover shake me  (19.08.15 12:26:20)
rahat ol sef, ne isi var annenin hapiste :) tamam hukuk sarsildi da yikilmadi daha :)

o tur ortamlara cok cok yabanci oldugunuz icin biraz urkutucu geldi sanirim size.
  • brkylmz  (19.08.15 12:27:45 ~ 12:28:17)
Arkadaşlar, hukukçu değilim ama geçmişte öğrenci yurdundaki oda arkadaşımı aradım. Antalya'da hakim kendisi. Bana için rahat olsun. Polis zaten annenin şu anki telefonunu da dinlemiştir, masum olduğunun farkındadırlar. Ama prosedür gereği ifadesini alırlar. Sakin ol dedi.

kağıdı arkadaşıma faxlayacak muhtar. O da işin aslını öğrenecek.
  • old possum  (19.08.15 12:31:41)
sizi dolandırmaya çalışıyorlar. "şu hesaba para yatırın." falan derlerse sakın YATIRMAYIN.

  • komando kani var bende  (19.08.15 12:34:59)
sakin ol pampa.
birazdan IBAN gönderip temize çıkmanız için para yatırın diyecekler.

  • Frederick Co  (19.08.15 12:38:17 ~ 12:38:27)
hakim mal değil herhalde hocam rahat olun yahu. en fazla gider bir mahkemeye çıkarsınız, geçer gider.

  • fayfim  (19.08.15 12:41:41)
la göz göre göre cinayet işleyen adamlar bile ceza almıyor bu memlekette. yanlışlık eseri adı karışmış kadıncağıza mı ceza verecekler? büyük ihtimalle bir yanlışlık var, kısa sürede de anlaşılır. içini ferah tut.

  • battal gemalmaz  (19.08.15 12:49:30)
Bir yakınımın da başına benzer bir durum gelmişti, onun adına telefon hattı almışlar falan o da 60 yaşlarında vs. polise ifade verdi, bitti gitti. hani sıkıntıya gerek yok.

  • enkolaykullaniciadi  (19.08.15 12:52:04)
merhaba avukatım, sakin olsun, hiç bir sıkıntı çıkmayacak. benzeri olaylarla çok karşılaşılıyor son dönemde.

çok basit bir soruşturmayla hattın anneniz adına alındığı ortaya çıkacaktır.avukat tutmanıza vs gerek yok, anneniz isterse barodan avukat talep edebilir ifade aşaması için.
  • dahili meddah  (19.08.15 12:56:48)
belki annen işlemiştir cinayeti, gizli bağlantıları falan vardır
bence annene bile güvenme, olayların dışında kal.

  • tavukbanalop  (19.08.15 13:44:38)
Sakinlestim biraz arkadaşlar. Teşekkür ederim.

  • old possum  (19.08.15 13:45:19)
anneniz cinayeti ben işledim dese bile nasıl işledin diyecekler, cevap veremeyince inanmayıp salacaklar. o kdr basit bir delile dayanıp cinayetten hüküm verilmez. müsterih olun.

  • animalman  (19.08.15 13:49:58)
korkma bir şey olmaz en kötü ihtimal telefonun abonelik sözleşmesi getirtilir annenin imzasıyla karşılaştırılır olay ortaya çıkar. Bu arada antalya daki hakim arkadaşın kim acaba merak ettim :)

  • infernalcadre  (19.08.15 14:01:27)
AYRICA POLİS TUTKLAMAYA gelse yazlıkta da direk anneni bulurdu merak etme. muhtara filan da gitmezdi en azından. ama bi gitsin nedir ne değildir öğrensin.

  • etna  (19.08.15 15:00:52)
aynen annen cezaevine girecek.

  • mahone  (19.08.15 15:08:54)
@infernalcadre Selam. Arkadaş yurttan oda arkadaşimdi. Aslında siyasi görüş olarak çok farklıyız. Kendisi cemaattendi desem anlaşılır sanırım. Kıps :). Eşi de cemmatci ve savcı. Son durumları nedir aslında bilmiyorum. Yıllardır sadece facebooktan görüşüyoruz. Gencecik yaşta hakime oldu diyeyim gerisini sen anla. Özünde ıyi bir kızdı tâbi.

  • old possum  (19.08.15 16:28:48)
aynısı bizim ofisteki sekreterin başına da geldi. hem de istanbul'daki çok büyük bir cinayet davası ile ilgili, ölen kişi en son onun adına alınmış bir telefondan aranmış. bir gün evine polisler gelmiş, annesi aradı. kız allak bullak koştu gitti. sonuç; tabii ki bişey olmadı.

  • morartu  (19.08.15 16:40:00)
bu vesile ile adınıza kayıtlı telefon hatlarını turkiye.gov.tr'den sorgulatmanızın önemini hatırlatmakta fayda var. kimlik bilgilerinize karşılık hangi operatörden hangi numaralarla hizmet veriliyor görürsünüz. "olm benim böyle bi numaram yok" diye operatörü darlayınız.

ayrıca hiçbir sıkıntı olmaz, müsterih olun.
  • uuth  (19.08.15 17:06:54)