yakın doğu üniversitesi - askerlik

Bir askerlik sorusu daha.

Ben lisanstan mezun olunca Yakın Doğu Üniversitesi (Kıbrıs) yüksekl lisans kaydımı yaptırdım askerlik için. İlk başta bir para verdim bir daha da ders aldım. Böylelikle 3 sene askerliğim tecil (2016 Haziran) ettirdiler.

Şimdi ben tecilimi uzatmak istiyorum. Bu okuldan ders mi almam lazım uzatmama için? Askere okulu uzattım tecilimi uzatın mı dememl lazım?
Kaydımı buradan alıp başka bir yüksek lisansa mı kaydolmam lazım?

Ne yapmalıyım?

Teşekkürler.

bir yüksek lisans programında öğrencilik hakları maksimum üç sene geçerli. sonrasında okuldan atmasalar da askerlik erteleme paso çıkarma gibi öğrencilik hakları düşüyor.

bu yüzden 2016 haziran'ına kadar mutlaka başka bir yüksek lisans programına kaydolmanız gerek askerlik erteletmek için. bunu yaptığınızda, kaydolduğunuz tarihten itibaren bir 3 sene daha erteletebileceksiniz.

böyle böyle 35'e kadar yol açık.

tek yol yeni bir yüksek lisansa sıfırdan kayıt.
  • ozzycatt  (19.08.15 12:08:02)
@ozzycat bir yüksek lisanstan başkasına geçemezsin diyorlar illa doktora yapman lazım diyorlar. bu yanlış bir bilgi o zaman değil mi?

  • dracox  (19.08.15 13:04:38)
ben yükseği 2013te bırkaıp yurtdışına geldim değişmediyse şöyleydi. masterda askerliğini 29una kadar uzatabiliyosun artık tr'de okuldan atma da olmadığı için danışmanın eli kolu bağlı. üniversiteye kayıtlı olduğun müddetçe de öğrenci belgesiyle askerliğini tecil edebiliyosun

  • KidLazer  (19.08.15 13:21:31)