Sabiha Gökçen - Atatürk Havaalanı arasında ulaşım

Merhaba,

Aramaya inanıyorum fakat güncel olması açısından bilen arkadaşların yardım etmesini dileyerek soruyorum: Sabiha Gökçen'den Atatürk'e en rahat ve orta seviyede ekonomik nasıl giderim.

Eşimle birlikte 2 bavul 2 sırt çantası taşıyacağımızı göz önüne alınca Havataş'la Sabiha - Taksim - Atatürk hattı mantıklı geliyor ama 2 x (14 + 11) = 50tl'ye denk geliyor. iki uçuş arasında 6 saat var, zaman sorunu pek yok.

Teşekkür ederim.

peşin not: uyuklayarak bilet almanın zararları...

sabihadan kartal metrosuna nasil rahat gecilir bilmiyorum ama gecebilirseniz kartal kadikoy metrosundan marmaraya aktarma ordan da yenikapi havaalani metrosuna gecebilirsiniz.

  • afrikoni  (19.08.15 02:52:29)
zahmetli olur mu bavullarla?

  • 0dy  (19.08.15 02:54:24)
6 saatlik ara gunduz ise (gece 11'den evvel de olabilir) ; E-10 ile kadıköy, Kadıköy den Marmaray, marmaray'dan havaalanı metro aktarma. Akbiliniz varsa kişi başı 12-13 tutar. Yoksa 6 liraya istanbul kart alırsanız

Uçuş gece 12'den sonra ise havataş makbul.
  • ripolip  (19.08.15 02:54:35)
Sabah 10:30'da sabiha'ya inip 16:30'da diğerinden kalkacaz. öğlen vakti yani.

  • 0dy  (19.08.15 03:06:19)
otobüse atlıyorsunuz uzunçayır oradan metrobüs oradan merter veya zeytinburnu veya b.evler veya ş.evler den metro.incirli olmaz ama :) taksimden havtaş gidiş masraflı oluyor hem de çok yürüme farkı da yok.

  • high hopes of the sozluk  (19.08.15 03:33:15 ~ 03:33:56)
bavullarla iett'de malamat olmaktansa 50 kaadı havataşa ateşlerdim.

  • cekilmis gayfe  (19.08.15 03:34:14)
Havataş'la taksim + Taksim'den Metroyla (M2) Yenikapı + Yenikapıdan yine Metroyla (M1a) hava alanı.

Yenikapıdan sonrası biraz uzun sürüyor ama vakit sıkıntı yokmuş zaten.
  • zombi  (19.08.15 08:51:33)
bavullar tekerlekli mi? metrodan inince bayaa bi yürünüyo çünkü. bence 50 kağıt verin rahat rahat gidin.

  • spirit crusher  (19.08.15 08:59:12)
Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Sanirim 50 liraya kıyıp havatasla gitcez. Istanbul'u hic bilmedigimiz icin olasi bi yanlislik yuzunden risk almamak en iyisi.

Bu duyuruya daha sonra bakacak olan kisiler icin Havatas deneyimimi (sure, ulasim vs) yazarim. Tekrar tesekkurler.
  • 0dy  (19.08.15 09:16:09 ~ 16.10.15 09:36:55)
Aylar sonra gelen edit:

- ankara uçağı 1 saat rötar yapınca aradaki süre 5 saate indi. ağustos ayında bir öğlen vakti, s. gökçen - taksim - atatürk rotasını 3 saatte aldık.

- s. gökçen'de havataş'a binmek için 1 saate yakın kuyrukta bekledik. 3 saatte yol sürünce uçağa ucu ucuna yetiştik.

- her gelen otobüsün hangi rotayı izleyerek gitmesi gerektiğini söyleyen garip bıyıklı beyfendi, bizim otobüsün 4. leventten gitmesini salık verdi, süre uzadı.

- taksim - atatürk arası gayet hızlı. 25dk gibi bir süre de vardık.

- araçlar gayet konforlu. şoförler iyi.

- aldığınız uçağın nereye ineceğine iyice bakın!!
  • 0dy  (16.10.15 09:39:22 ~ 09:40:54)