Korkuyorum annem kanser olabilir mi?

Merhaba. Son birkaç gündür aklımı yitirmek üzereyim. Güçlü durmaya çalışıyorum. Bir kardeşim var otizmli, babam sakat. Bir annem var o da çok sağlıklı değil ama hallediyoruz birlikte. Bunları psikolojimi anlayın diye yazdım.

Gelelim mevzuya. Annem kasığında şişlik fark etti. Ertesi gün hemen doktora gittik muayene etti, ultrasona soktular. Resmen her yerine baktılar ultrasonda. Sadece kasığında var. Ağrısız. Baya şişik. Lenf bezi şişmiş. Perşembe biyopsi yapılacak fakat sonucu 20 güne çıkıyormuş.

Bu durumu daha önce yaşayan birileri var mı? Ya da açılın ben doktorum diyebilecek? Raporu falan da atabilirim ultrasonun. Tavsiyesi olan var mı? Oldukça fazla görüş almaya çalışıyorum.

Korkuyorum.

Geçmiş olsun. Kötü düşünmeyin...

  • birdenbire  (18.08.15 22:41:12)
geçmiş olsun da kötü düşünmeyin tabi, bende de şişlik vardı yağ bezesi çıktı sonradan. moralinizi bozmayın hiç.

  • tolga asp  (18.08.15 22:47:46)
Moralini bozma hemen. Benim evvelki sene boynumda bir beze çıkmıştı şişlik böyle nohut kadar ve sertti. Devlet hastanesindeki doktor korkuttu bizi. Ultrasondur şudur budur her bir şeyi kullandım. Sonra özeldeki doktor ultrasonlara baktı eliyle yokladı tahlillere baktı hiçbir şeyin yok senin deyip gönderdi. Ve 4-5 ay demeden kendi kendine indi o şişlik. Yani hemen kötü düşünme.

  • Atimi  (18.08.15 22:51:16)
Özelde baktık biz de ultrasona falan... Yağ bezesi çıkmadı dedi doktorlar. Kan sayımı işe yarar mı acaba? Başka belirti de yok annemde ama her zaman olmuyormuş.

  • mutlubulutlar  (18.08.15 22:55:14)
kötü düşünme en başta. ve başına kötü birşey gelse bile dağılma. söylemesi kolay biliyorum fakat morel herşeyden önemli. sağlam psikoloji...

  • 2006  (18.08.15 22:55:36)
doktorlar aslinda az cok anliyorlar ne oldugunu. Son zamanlarda asiri kilo verdi mi ?? halsizlik istahsizlik yorgunluk olustu mu ? cok kotu bisey dusunseler biyopsi ve de mr ya da yuksek rezoransli tomografi fln isterlerdi. kan sayimi cok dogru bir sonuc vermiyor

  • oscar  (18.08.15 23:12:05)
Oscar dediğiniz belirtilerin hiçbiri yok. Ama biyopsi istediler evet. Ben de yapılması gerektiğini düşünüyorum. Vakit kaybetmemek açısından. Kanı da her ihtimale karşı yaptıralım diyorum. Kendim olsam bu kadar üstüne düşmem ama konu annem olunca. Canımdan can.

  • mutlubulutlar  (18.08.15 23:23:28)
adini anmak istemedigimiz o pis hastalik bu belirtileri veriyor, en guclu belirtiler bunlar. Kan da cikmiyor ama bu belirtiler ust uste gelince buyuk bir gosterge oluyor. Onlem icin biyopsi istemislerdir. Korkacak bir sey oldugunu sanmam, doktor ufaktan da olsa citlatirdi zaten

  • oscar  (19.08.15 00:16:25)
raporda ne yazıyor?

  • amandeyimbensana  (19.08.15 00:38:56)
Raporun fotosunu çekiyorum hemen

  • mutlubulutlar  (19.08.15 00:52:53)
i.hizliresim.com Buradan ulaşabilirsiniz ultrason raporuna.

  • mutlubulutlar  (19.08.15 00:57:12)
neoplastik süreç ekartasyonu için ileri tetkik önerilmiş. o lenf bezesi mecbur çıkacak. önemli olan patoloji raporunun güvenilir olması. geçmiş olsun.

  • cekcekli  (19.08.15 01:09:00)
50 yaş üzeri 4 cm kasık bezesinde tahminim % 50 ihtimal kanser % 50 ihtimal enfeksiyondur. raporda 4 cm heterojen yapıda olduğu yazılmış. net birşey yok. biyopsi sonucunu bekle, gönlünü ferah tut, kanser olsa bile umarım kür elde edilebilen bir durum olur.

  • amandeyimbensana  (19.08.15 01:11:34)
olabilir.

hiçbir şeyi olmayabilir de.

sonucu alana dek kötü düşünmen tamamen gereksiz. ne yağ bezeleri gördü bu gözler en ağır şekilde kanser sanıp korkulan.
  • sen git ben geliyorum  (19.08.15 01:16:58)
Güvenilirliğinden nasıl emin olabiliriz?

Enfeksiyon olsa başka belirtiler olur mu? Hiçbir belirti yok çünkü annemde. Ama daha önceler iltihap oldu vücudunda. Onunla alakalı olabilir mi?
  • mutlubulutlar  (19.08.15 01:18:42)
sen çok kafa yorma.spesifik enfeksiyon denilen hastalık grubunda belirti başlarda olmayabilir. (tüberküloz, aktinomikoz,gibi) beklemek istemiyorsan biyopsiyi özelde iyi bir sitoloğa götürebilirsin 1 güne çıkar.

  • amandeyimbensana  (19.08.15 01:21:56)
Biyopsi yapıldıktan sonra alıp götürebiliyor muyuz?

  • mutlubulutlar  (19.08.15 10:01:36)
Evet lami alip gidebilirsin baska bir yere yaptirmak icin. Daha cabuk cikar sizin de aklinizda kalmaz.

  • vendorth  (19.08.15 11:47:49)
öneriniz var mı istanbul için? götürebileceğim bir yer?

  • mutlubulutlar  (19.08.15 13:50:43)
sonuç nedir?

  • sen git ben geliyorum  (29.08.15 16:51:07)
www.eksiduyuru.com yeni başlık açtım sonuç için.

  • mutlubulutlar  (04.09.15 22:14:49)