ailenizin yanında küfür edebiliyor musunuz?

ben yıllar önce annemin yanında ani bir tepki verip 'hasiktir' demek suretiyle yerimden sıçramış daha sonra çok mahcup hissetmiştim. hele babamın yanında en fazla 'şerefsiz' falan derim. korkudan değil tabi, saygıdan sanırım.

ama kuzenim var mesela yanında ailesi mi var taraftar grubu mu var belli değil benim bile duymadığım küfürler eder, hatta birkaç kere annesinin yüzüne 'ananı s*keyim' dediğine şahit olup yerin dibine girdim.

ben çok merak ediyorum bunu, tamam ailedir yakınındır belki ama ne bileyim, nasıl bu kadar rahat konuşabiliyorsunuz? ilk küfrü kaç yaşlarında ettiniz mesela? önce ağzınızdan kaçtı sonra da koy gitsin deyip alıştınız mı yoksa ergenliğe girdiğiniz gibi birden mi küfürlü konuşmaya başladınız?

mesela babam çok aşırı sinirlenirse en fazla 'o. çocuğu' der ama öteye geçmez, küfürsüz bir ailede büyüdüğüm için bana uzak kalıyor sanırım. yanımda çok samimi bir arkadaşım varsa anca öyle küfürlü konuşurum, bir de yalnız araç kullanırken.

sizde durum nasıl? annenizin babanızın veya kız kardeşinizin yanında küfür ederken hiç utanmıyor musunuz?

Biz iki kardeşiz, ikimiz de etmeyiz. Annem babam da etmez. Ayıp karşılanır bizim evde.

  • otonom  (18.08.15 22:11:52)
Bizde kimse etmezdi, babam hariç. O da aşırı değil, oç falan derdi. Son durumlar nedir bilmiyorum ama hoş karşılanmiyor tabi.

  • ripolip  (18.08.15 22:17:15)
Bizim babamiz ana avrat söverdi hala da sovuyor ama yaninda bizler sovemiyoruz.

  • hocam fazla egon var mi  (18.08.15 22:34:53)
edebiliyorum. onlara saygısızlık yapmadığımın farkındalar, ondan dolayı dert etmiyorlar. çok sık küfrederim ama ağır kallavi küfür etmem zaten, annem arada şş mşş der ama takılmaz.

  • rubenanyukov  (18.08.15 22:38:47)
Hic kufur edemem. Bir kere babamin yaninda agzimdan serefsiz cikmisti da, babam "Senin gibi birine yakisiyor mu. Bir insan cok asagilik olabilir, dunyanin en rezili olabilir. Sen bunu soylersen onlardan daha igrenc olursun" demisti. Gozundeki o hayal kirikligi dolu bakisi unutamiyorum. Ne annemi ne babami kufrederken duydum. Abim ve ben de kufretmeyiz. Ama sicma fiiliyle ilgili istisnalar olabiliyor ev icinde.

  • aychovsky  (18.08.15 22:40:44 ~ 22:41:06)
senin durumun aynısı bizde de var. bizim ailede hiç küfür edilmez, ben ailemin yanında hiç etmemişimdir, galiba bi kere liverpool maçında demba ba'nın son dakikada topu direkten dönünce hasiktir demiştim de hemen üzerini örtümüştüm falan. kuzenim ise ailesinin yanında eder, halamın yüzüne eder hatta halama hareket falan çeker. halam da pek takmaz. ben başka insanların yanında edemiyorum hiç sadece bazen erkek erkeğe ortamlarda ya da o tarz whatsapp konuşmalarında falan. ama kendi kendime çok ederim bilgisayar oynarken ya da ders çalışırken

  • nundu  (18.08.15 22:44:45)
Beşiktaş maçında hakeme beraber sövüyoruz. onun dışında küfretmem.

  • justinho26  (18.08.15 22:46:52)
annemin yanında her küfürü ederdim bazen abartıp moruk naber yea felan da derdim. fakat babamın yanında küfür etmezdim hiç.

  • 2006  (18.08.15 22:57:25)
Yok küfür etmem ailemin yanında.

  • livaneli kadir  (18.08.15 23:03:42)
etmem

  • gazozailacatmauzmani  (18.08.15 23:05:40)
İkisi de küfreder, ikisinin de yanında küfrederim.

  • yirmisantim  (18.08.15 23:10:59)
sadece ailemin yanında değil normalde de pek küfür eden biri değilim. kızınca en fazla salak, gerizekalı diyorum sanırım, başka bişi çıkmaz kolay kolay.

  • misssler  (18.08.15 23:11:46)
Maç izlerken her türlü küfrederiz, onun dışında bir de RTE ibnesine birlikte küfrediyoruz bu ikisinin dışında hayır. Tabii küfürler "vay orospu çocuğu götoş" ekseninde oluyor; sikerim gömerim gibi şeyler olmuyor, orada bi otokontrol yapıyoruz.

  • angelus  (18.08.15 23:12:05)
Arabada oldugumyz anlar disinda etmem. Arabadayken de once babam eder, ben de bir perde altindan eslik ederim. Normalde de arabanin disinda hic kufur etmiyorum zaten :(

  • fakyoras  (18.08.15 23:36:22)
O.ç kufursuzlukse bizim ev ne acaba.etmem.en fazla salak derim.gerizekali derim

  • safsafinaz  (18.08.15 23:37:58)
ediyorum ve edeceğim. kelimelerden bu kadar korkmayın amk.

  • rtax  (19.08.15 00:06:28)
normalde cok kufur ederim, ana baba yaninda da sinkafli olanlari kullanmam.

  • xenophobe  (19.08.15 03:14:04)
babamin yaninda su ana kadar bir kere bile etmedim.
annemin yaninda ediyorum da oyle cok degil, pic, serefsiz vs..

  • baldur2  (19.08.15 05:22:05)
benim ağzımın ayarı yok amk yı nokta virgül gibi kullandığım için ne kadar dikkat etsemde bazen ağzımdan kaçıyor

  • eksimeksi  (19.08.15 05:51:47)
Bir kaç kez çok sinirlendiğimde ettim. Normalde hayır. Babam da aynı.

  • arnold schwarzeneger  (19.08.15 09:08:14)
Hayır etmiyoruz. Abim de ben de anne ve babamızın yanında küfür etmeyiz, onlar da etmezler. Babam trafikte nadiren ederse özür diler. Biz küfür falan etmeye kalkarsak sanırım babam hiç hoş tepkiler vermez.

Ben 26 yaşındayım, abim 29, bugüne dek onların yanında gerizekalı bile demedik.
  • teoridefeminist pratiktegeysa  (19.08.15 09:12:47)