sinirim bozuk

Arkadaşlar çok moralim bozuk. Bugün bi iş için skype dan görüşme yaptım. Adam tutturdu ömce kamerayı aç diyor, kameram yok diyorum dinletemiyorum. Neyse geçtik onu, bu sefer baktım tuhaf tuhaf sorular soruyor. Çok eskiden çalıştığım bi yer vardı, oradan birini tanıyormuş, ona sormuş benim hakkımda, işte biraz agresif falan demiş. Dedim hatırlamıyorum şahsi bişey mi yoksa iş için mi niye öyle dedi diye, bu sefer de tutturdu yok zaten agresif konuşuyormuşum insan yöneticisiyle böyle mi konuşurmuş. Ben zaten ik'cı zannediyordum adamı ama neyse yani ne fark eder, kendimi savununca agresif oluyorum demek ki. Neyse bişeyler daha söyledi falan. Hayır işstemiyosan isteme ne söyleniyosun bi saat anlamadım ki?
Neyse işte çok moralim bozuldu. Biliyorum takmamalıyım ama çok takıyorum insanların sanki karşısında kölesi varmış gibi konuşmasını, pöfff Çok sıkıdım ne yapsam da takmasam :(

seninle mülakat yapan elemanda iş yok, o üslupla mülakat yapılmaz. diyalog istenmeyen yerlere gidiyorsa, insanları ciddiyete davet etmeni öneririm. "kamera yok" dedikten sonra, kamerada ısrar ediyorsa, "dilerseniz şimdi telefon görüşmesi yapalım, dilerseniz başka zaman. Nokta"
Skype görüşmelerinde işverenin kamera açılmasını istemesi gayet mantıklı, standart bir talep bu arada...

  • kampaspe  (18.08.15 22:14:01)
ben de öyle zannediyordum jr ama savunamamışım demek ki :(

  • cy7  (18.08.15 22:14:33)
haklısın kampaspe de zatenm telefon denilmişti bana. Ama işte daha en başta ukala ukala konuşmasından adamda iş olmadığını anlamalıydım

  • cy7  (18.08.15 22:16:18)
Herif profesyonel değilmiş. Çalışılacak biri olmadığı anlamına geliyor. İyi işte.

  • arnold schwarzeneger  (19.08.15 09:09:30)
Of Arnold çok haklısın, bir iki de laf soksaydım keşke :)

  • cy7  (19.08.15 11:00:51)