Emniyet müdür yardımcısının cinayetten tutuklanması

www.radikal.com.tr

Cezaevine gönderilmiş. Bu durumda akıbeti sizce ne olur? Motorsikletlinin evine kadar takip edip silah göstermesi hafifletici sebep olur mu?

e pek tabii ki olur. sonuçta bilemezdi tabancanın gerçek olup olmadığını.

  • devilred  (18.08.15 00:48:29)
silah çeken adamı vurmuş, ceza almaması gerekir. aynı durumda olan herkes aynı şeyi yapardı, nefsi müdafaa.

  • ac milan vs liverpool  (18.08.15 00:56:32)
olay anlatıldığı gibiyse serbest kalır, meşru müdafaa var burada.

  • trajikomix  (18.08.15 01:20:08)
motosikletlinin takip etmesi ve silah olması öldürme riskini kuvvetlendirdiği için komser tahrik indirimi ve meşru müdafa indirimini alır diye düüşünüyorum.

  • gotic  (18.08.15 01:34:26)
ölen adamın silah çektiği ne malum?

  • mr fusion  (18.08.15 09:13:57)
@mr fusion
@acemi

www.youtube.com
  • ac milan vs liverpool  (18.08.15 19:52:45 ~ 19:53:22)
ölen adam silahını müdüre doğru yöneltmiyor. silah görüldüğü üzere yere bakıyor.

böyle bir durumda silah çekti denilemez ve bu durumdaki kişiye yan taraftan gelip tak diye ateş edemezsiniz. üstelik direk kafasına...

silah çeken birini direk öldürme hakkımız varsa oh ne ala!
  • kupigometa  (18.08.15 20:01:58)
@kupigometa mermiyi namluya sürüyor daha ne yapacak silah çekti denebilmesi için arkadaş? objektif bakın şu olaylara azcık.

  • ac milan vs liverpool  (18.08.15 22:16:23)
Silah çekme nefsi müdafa olabilir mi allah aşkına. her silah çeken ölsün o zaman. Tamam bence de hoş bir şey değil ama bu davranış cezalandırılmalı ve öldürmek bir cezalandırma yöntemi değildir. O zaman onu rehin alanı, bu bankayı soyanı, ne bileyim cinnet geçirip silah çekeni falan direk vursun polisler Polis resmen adamı durdurmak için değil öldürmek için hamle yapıyor

  • asbe  (18.08.15 22:22:21)
yav ben aynı videoyu mu izliyoruz merak etmeye başladım. ölen kişi mermiyi namluya sürüyor, bunun üzerine polis silahını çekiyor ve ölen kişiye doğrultuyor, bunu gören kişi kendi silahını polise doğrultuyor ve o anda vuruluyor. ne yapılması gerekeni söyleyin bari. ayağına sıksa ölen kişinin elindeki bıçak falan da değil ki bu sefer o da polise sıkar?

  • ac milan vs liverpool  (18.08.15 22:41:27)
dava uzun sürer ama sonunda beraat alır

  • essoist  (18.08.15 22:45:14)
şu görüntülere bakarak emniyet müdür yardımcısının pisliğine adam öldürdüğü sonucuna varıyorum ben. adam mermiyi namluya sürmüş olsa da vurma hamlesinde bulunmuyor, emniyetçi ise bilerek dibine dibine gidiyor adamın. tahrik sebepli ceza indirimi muhakkak alır ama çok da almaz kanımca, çünkü bu düpedüz cinayet.

  • devilred  (18.08.15 23:11:55)
tahmin ettiğim gibi direk vurmuş polis. yok teroristii bilmem ne.. silah adamın elinde vermiyi sürüyor ama doğrultmuyor. bence polis önceden buna silah çekmiş. göstermiş. ölen kişi bir yerlerden silah alıp geri gelmiş. çünkü polisinde elinde silah var bekliyor.

  • mr fusion  (19.08.15 09:42:14)
Motosikletli silah çekmekle kalmamış, mermiyi ağzına bile veriyor dikkat ederseniz. Bence haklı bir neden fakat öldürmek için boynuna doğru ateş etmesi ne kadar doğru bilemiyorum. Başına gelmeyen bilemez diyerek bu işten sıyrılmak istiyorum.

  • teknikekip  (19.08.15 09:46:50)
beraat alır diyenler hangi hukuki bilgiyle bunu söylğyor hayret ediyorum.

olay tipik bir "meşru müdafada sınırın aşılması" durumu. ceza alır fakat önemli ölçüde indirimli bir ceza olur bu.
  • arma aski  (19.08.15 09:48:16)
  • essoist  (24.08.15 18:52:26)