Mobing

3 yıldır iş yerinde görevimiz olmayan işleri yapmaya zorlanıyoruz. Görev tanımımızda "amirin verdiği görevi yapar." cümlesi var diye baskı görüyoruz. bu durumda mobing davası açmayı düşünüyoruz. Elimizde ne gibi kanıtlar olmalı ki bu davayı kazanmalıyız? Çünkü yargı süeçleri çok uzun bu davayı açtığımızda durum şu anki halinden daha kötü olacak ve en sonunda katlandığımız bu çileye değmesini istiyoruz.

Örneğin yazılı emir mi olmalı? Yada psikolokik yardım aldığımızı kanıtlamamız davaya yardımcı olur mu?

NOT: Aslında bu başlık biraz yukarıda kalırsa iş yerinde mobing'ge uğradığını düşünen arkadaşlar için de yardımcı olacaktır.

yazılı bir doküman (örneğin mailleşme) olmalı
ofisten, gerektiğinde açıklama yapacak tanık olmalı.

  • jimjim  (17.08.15 15:47:28)
kesinlikle mailleri saklayın. şahitlerden daha çok iş görecektir. ayrıca bu konuda uzman bir arkadaşım bazı özel psikologların olduğunu, onlar tarafından da mobbinge uğradığınız belgelenirse bunun da etkili olacağını söyledi.

  • şatodakiyabancısın  (17.08.15 17:00:29 ~ 17:00:47)
is yerindeki bu durumun sizi nasil etkiledigi psikolog ya da psikiyatrist tarafindan belgelenmis olmali.
is yerindeki bu durumunuzu kanitlayacak belgeler olmali (yazisma, mailler vs)

  • chaotic good  (17.08.15 17:07:43 ~ 17:09:09)