IKEA gece lambaları için illa IKEA ampulleri mi gerekli?

Çok sevdiğim iki adet IKEA gece lambalarımın IKEA ampulleri çok kısa sürede bozuluyor, patlıyor, çatlıyor. Ben her seferinde minik bir ampule 10 TL vermek istemiyorum. Bu işlerden ise hiç anlamıyorum. Başka tür ampul kullansam olur mu? Bilen, duyan, yaşayan?

Ampüller standart olması lazım. Ampülün üzerinde kodu yazar. E14, E27, GU5, G4 vs. Herhangi bir elektrikçiden bulabilirsin.

  • fuck is a four letter word  (17.08.15 11:08:38)
bende var ikea ampulü kullanmıyorum

  • basond  (17.08.15 11:08:40)
Yoo, ikea'dan gece lambası ve sarkıt aldım birkaç ay evvel, hepsine de normal elektrikçiden aldığım ampulleri taktım. Özetle; olur.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (17.08.15 11:10:15)
tabi ki kullanambilirsin? bildiğim kadarıyla ikea aydınlatma ürünlerinde kendine has oluşturduğu bir duy sistemi yok. madem ben anlamıyorum diyorsun bozuk ampulü al eline bir yapı markete git orda yardımcı olurlar. ince - kalın duy olma durumları var. bir de kullandığın ampül atıyorum 40 watt ise 100 wattlık alma, fazla ısınma yapabilir lambada kullanılan malzemenin kalitesine göre de fazla ısınmadan bakalit kokusuyla dolabilir oda.

  • nwnd  (17.08.15 11:10:16)
lambanın ve önerilen ampulün modelini bilmiyorum ama duyu uyduğu sürece istediğin ampülü kullanabilirsin.

  • inheritance  (17.08.15 11:10:23)
nasıl bir gece lambası? adı falan var mı ya da?

  • sutlu nescafe  (17.08.15 11:10:46)
Bugüne kadar boşuna milyon dolarlar harcadım demek :(((((((((

sutlu nescafe, biri böyle: www.ikea.com.tr

diğeri şöyle: www.ikea.com.tr
  • dessy  (17.08.15 11:11:16 ~ 11:12:52)
yazıldığı gibi duy tipine göre istediğiniz ampulü alabilirsiniz. sadece lambanın üstünde yazan "max. 45 watts" benzeri uyarılara dikkat edin, aşırı sıcaktan erimesin sağı solu.

  • orient blue  (17.08.15 11:13:45)
aynısından var bende. e14 led ampul öneririm. az yakıyor hesaplı.

  • ozdek  (17.08.15 11:29:59)
lampan e14 dediğine göre ince duylu tüm ampuller olur.
diğerinin ampulü değiştirilemez diyor zaten.

www.bimeks.com.tr bu olur mesela.
  • sutlu nescafe  (17.08.15 11:33:40)