Micro usb şarj cihazı!!! çıldırıcam!

samsung servisinde 160 lira dediler. ebay'den bir kez ingiltere, bir kez de çinden aldım. bir tanesini uzun bir dönem orijinal kablosu ve gelen cihazla kullandım. ikincisinin cihaz ve kablosunu kullandım. ikincisi hızlı şarj ediyordu ama orijinalliğinden de pek emin değildim. ikisi de orijinal değildi kısacası. ikincisi ingiltere'den aldığımdı ama o da sonuçta çinden gidiyor. her neyse altı yedi ay geçti, o da bozulmaya başladı işte. taktıktan sonra çok ısınmaya, kısa bir süre sonra şarjı kesmeye başladı. çıkarıp biraz soğutup tekrar takmam gerekiyor.

bir kez de metro'dan ttec'inkini aldım. o da bir işe yaramadı yavaştı. kablosu da kısa süre sonra bozuldu. insani bir fiyata alabileceğimiz hızlı şarj eden bir şarj cihazı almak mümkün değil mi? çıldırıcam lan!! bir link verin güvenilir satıcı yok mu olm!

şimdi xiaomi'nin powerbank'ini alacağım hem babam hem kendim için. fakat şarj cihazı da almam lazım. powerbank'i de şarj etmek için şarj cihazı lazım sonuçta. dealextreme'de var mı bildiğiniz güvendiğiniz biri?

sanırım gidip basıcam 100 küsur lirayı orijnal alıcam. çarem kalmadı.

ya yok ne usb 3.0'ı. hızlı dediğim orijinali gibi anlamında. acayip fark var eski cihazla yenisi arasında. eskidikçe yavaşlıyorlar. kastettiğim orijinali gibi hızlı. mesela bir saatte %20'den full yapacak kadar... bu bahsettiğim ikincisi öyle hızlıydı işte...

note 2 var bende 33 aylık. ingiltere'den gelen %20-30'dan bir saatte %100 yapıyordu.
  • kisa bisey olsun istemistim  (16.08.15 19:13:16 ~ 19:14:30)
  • argent dawn  (16.08.15 19:27:33)
aldığınız cihazların kaç amper olduğuna bakarsanız hızlı mı yavaş mı şarj edeceğini anlarsınız. daha fazla amper, daha hızlı şarj.

  • pan kediayak  (17.08.15 00:42:33)
1- aletin amperi önemli
2- şarj ederken kullandığın kablo önemli
3- telefonun için mümkün olan maksimum şarj hızı önemli

nokia'nın 1.5 amper şarj aleti iyi mesela. telefonumun yanında gelen.
kablo kısa olursa da şarj daha hızlı olur bu arada, ama her kısa kablo da iyi demek değildir, kalitesiz kablo akımın gücünü azaltır, uzun kablo da...

bu arada direkt hepsiburada'dan en ucuz marka usb şarj aletine baktım ve 2,1a sony var gayet uygun fiyata www.hepsiburada.com

al geç işte bunu, hem markası güvenilir hem akım gücü yüksek. çinden alacağın üstünde 2a yazsa da garantisi yok ki, şişirme balon değer yazabilir adamlar...
  • ucan spagetticanavari  (17.08.15 01:58:20)