tavada löp et yapayım ama nasıl?

kasaba gidip alacağım. ne alayım. 200-300 gr alıp tek parça pişirip yiyeceğim.

bir de döküm tava yok, seramik,teflon,çelik, ince dandik metal tavam mevcut. teşekkürler.

o tavalarla güzel olmaz ama illa yapacağım dersen bonfile. bir parçası o kadar gelir zaten.

  • marido  (14.08.15 20:28:11)
Kuzu pirzola ya da antrikot al ye.

  • iddaaci  (14.08.15 20:28:22)
baba bak şimdi git bonfile veya antrikot al kasaptan. şöyle kasabın sardığı kağıttan al onu bi buzdolabı poşetinin içine koy ve dolabın soğuk yerlerinde bir tabağın üzerinde 1-2 gün beklet. daha sonrada seramik tavanı al. bir güzel kızdır. etleri tahtanın üzerine al ve üstlerine tuz karabiber dök hopp tavanın üzerine at. 2 tarafı da etin kalınlığına ve zevkine bağlı olarak 3 ila 8 dk arasında kızart. bu 3-8 dk arası kızartma esnasnda ufak ve derin bir tavada etin pişmesine yakın tereyağı erit. erimiş tereyağın içine biberiye at. etin piştikten sonra eti tereyağlı tavanın içine atıver iki tarafı da hafif kızart. işlem bittikten sonra eti tahtanın üzerine al ve ete kat-i suretle bir 7-8 dk dokunma.

  • el cancer del besiktas  (14.08.15 20:36:55)
@el cancer. birazdan yiyeceğim ama bu da kenarda dursun hoşuma gitti. teşekkürler herkese,kasaba kaçtım.

  • bir ileti paylastim  (14.08.15 20:41:26)
2 paket pilic salam al rendele kofte gibi yogur at tavaya daha ekonomik

  • mama lover shake me  (14.08.15 20:44:25)
kalın kestir bonfileyi.
soğansuyu+süt+zeytinyağ ile vaktin varsa bir gün beklet. yoksa en az yarım saat.
sonra tavayı iyie ısıt, eti bırak. bi tarafı iyice kabuk bağlayıp kızarana kadar elleme hiç, sonra diğer tarafı çevir.

İçi muhtemelen tam pişmez böyle, onun için de fırınlıyorlar bu mühürleme işleminden sonra.
  • april12th  (14.08.15 22:14:41)
piliç salamı yeme sadece kimyasal.

  • cevizlikarpuz  (14.08.15 22:17:59)