[]

Elektronik devre elemanlarin satan yer

selam,

cok uc seyler ariyorum diyelim. Atiyorum mesela pad size'i 0402 olan 4.7uF'lik surface-mount capacitor. 3 tane lazim. Nerden alirim Istanbul'da? Internetten satan bir market var mi? Spesifikasyonlara gore filtreleyim de secip online alayim falan..

tesekkurler.

 
Dediklerinden pek birşey anlamadım ama Karaköy'de Bankalar Caddesinde bayaa bir elektrik-elektronikçi mevcut. Yolun düşerse o tarafa bakmalısın.


  • kaptan memo  (14.08.15 14:52:57) 
direnc.net robotistan roboweb ilk aklıma gelenler. Dh elektronik bölümüne de bak antin kuntin görünen ama ucuza satan online siteler var orada da.


  • gunde 3 litre kola icen adam  (14.08.15 15:07:36) 
istanbul'da bile smd satan yer oldugunu sanmiyorum. aliexpress ya da ebay'den 100'er 100'er getiricen anca. ben oyle yapmistim. karakoy esnafindan birsey beklemek mantikli degil. (bkz: selanik pasajı/#38355998)
hele ki 0402. 0805 ya da hadi 0603 olsa bir ihtimaldi (evde var 100'er 100'er) ama 0402 cok ufak be.

besinci edit: ankara'li arkadasim dedi ki ankara konya sokak'ta akla hayale gelmeyecek seyler varmis.
  • disq  (14.08.15 15:11:07 ~ 15:16:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.