Gürcistan pasaport muafiyeti hakkında

Merhaba.

Ekim ayında Tiflis'e gitmek istiyorum, ucuz uçak bileti de buldum. Ancak bazı yerlerde havaalanlarında pasaportla geçiş yapılıyor yazıyor.

Kimlikle giremez miyim ? Daha önceden Kimlikle Tiflis'e giren oldu mu ? Bir de Gürcistan hakkında gidenlerin yorumları ve tavsiyelerine de ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Kimlikle gidip geldim. Sorun yaşamadım.

  • dessy  (14.08.15 14:05:04)
3 günden az kalacaksanız kimlik yetiyor.

  • immortal  (14.08.15 14:07:53)
3 günden fazla kalacağım. bu 3 gün şartını hiç duymamıştım. her yerde 180 gün içinde 90 gün izin olduğu yazıyor.

  • jpsartre  (14.08.15 14:12:44)
kimlikle giriyorsun. küçük bir kağıt var onu doldurup çıkış pulunu yapıştırıyorsun. o senin pasaportun oluyor onu kaybetme yeter.

  • cekilmis gayfe  (14.08.15 14:17:38)
3 gün sınırı yok sallamış arkadaş

  • Frederick Co  (14.08.15 14:31:17)
3 gün yok ve kimlikle giriş yapabiliyorum yani ?

  • jpsartre  (14.08.15 15:14:57)
3 gün sınırı free shop'tan alışveriş yapmak için var. 72 saat yurtdışında kalmazsan alışveriş yaptırtmıyorlar. tabi bu kara sınırı geçişiyle sınırlı olabilir.
onun haricinde evet kimlikle girebilirsin yahu niye anlamamaya çalışıyorsun? ister denizden ister karadan ister havadan, nereden girersen gir kimlik oluyor. kıbrıs gibi düşün.
elinizin altında internet var kullanın be arkadaş: tr.wikipedia.org
al oku gürcistan satırında ne yazıyor.
  • cekilmis gayfe  (14.08.15 15:37:58 ~ 15:41:47)
cekilmis gayfe, yalnız atlasjet'i aradım. onlar pasaport gerekiyor dedi. o yüzden bu kadar sorguluyorum. yoksa internette de epey araştırdım. kimlikle gidip dönen biri çıksa bu iş huzur içinde hallolacak :)

  • jpsartre  (14.08.15 16:46:53)
Atlasglobal kullanarak kimlik ile Tiflis'e gittim, bir sorun olmadı. Hatta kimlik ile gidince yurtdışı çıkış harcı da ödemiyorsun.

  • neyehbe  (14.08.15 18:51:36)
@neyehbe, yurtdışı çıkış harcını alıyorlar ss.

  • cekilmis gayfe  (14.08.15 19:35:16)
gürcistan konsolosluğunu aradım, "havayolu karayolu farketmiyor, girebilirsiniz, 1 sene de kalabilirsiniz " dedi.

anlamadığım, atlasglobaldeki kız neden pasaport lazım dedi. her neyse. çok teşekkürler.
  • jpsartre  (14.08.15 19:41:23)
@cekilmis gayfe: havayolu kullanarak kimlik ile çıkarsan yurtdışı çıkış harcı almıyorlar, karayolu ile çıkarsan alıyorlar. hatta ben atatürk havalimanındaki pul gişesine gidip sordum, kimlik ile çıkarsan gerekli değil, pasaportla çıkacaksan alman lazım dediler. pasaport polisi de kimlik ile çıktığı görünce pul filan sormadı.

  • neyehbe  (14.08.15 20:15:59)
1. pulu kimse sormaz merak etme.
2. atlasglobal acaba aktarmalı mı gidiyor?

  • Frederick Co  (15.08.15 11:33:51)