öğrenciler 29 a kadar tecil yapabiliyormuş

değişti mi bu yasa.

"Öğrencilerin askerlikleri, 29 yaşını geçmemek üzere mezuniyete kadar ertelenecek"

www.sabah.com.tr

öğrenci olan herkes için geçerliyse neden tecil hakkımız bitiyor erken yaşta?

29 yaşına kadar lisans öğrencisi olarak askerden kaçabiliyorsun. mezun olursan 2 yıl tecil, sonra yine düşerler peşine. o zaman da yüksek yapman lazım. yüksek lisansta da 35 olması lazım yaş sınırı..

  • nrmnm  (14.08.15 02:49:42)
23 te yüksek lis. e başladım. tezi uzattım ve tecil hakkımı da doldurdum. yaşım 27.

hiç yazıldığı gibi değil. tecil yapmıyorlar bana. neden böyle anlayamıyorum. 35 e uzattıkları yok :/
  • kupigometa  (14.08.15 02:51:48)
Çünkü öğrencilik hakkınız bitmiş, atılma kalktıktan sonra bunu kötüye kullanmasınlar diye normalde atılmanız için olan süreyle aynı öğrencilik hakkı verdiler, bu süreden sonra askerliği erteletemez, paso alamazsınız filan. Ama yüksek lisansı bitirip doktoraya başlasaydınız o zaman daha epey bir tecil ettirebilirdiniz.

  • opucuk baligi  (14.08.15 03:05:10)
sen eskiden olsa atilirdin okuldan, ogrencilikle ogrenci olmama arasinda tuhaf bir yerdesin. Yoksa kimse bitirmezdi okulu. Simdi atmiyorlar ama bu vesileyle askerden kacmani da engelliyorlar.

Mezun oldugun anda +1 sene hak kazanirsin. Sonra doktoraya gir, anca oyle.

ya da para cezasini goze alip bakaya dolas baska bir riski yok bakaya olmanin.
  • robokot  (14.08.15 03:10:59 ~ 03:11:54)
senin mantıkla 21 yaşında mezun ol, sonra 8 sene bedava tecil. öyle bir dünya yok. öğrenciliğin sürüyorsa 29 yaşına kadar hakkın var. yaş 29 oldu ama okul bitmediyse tekmil ezberlemeye başlayacan demektir.

  • cekilmis gayfe  (14.08.15 03:54:14)
Bedelli çıkar gene durmadan okuyun :)

  • herkese saygili deist  (14.08.15 06:56:30)