apartmanlarla ilgili

Apartmanlar için depreme dayanıklılık türü testler yaptıran var mı? Ya da bizim apartmanda böyle bişey olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ?

İnşaat mühendisleri odasını ara onlar yardımcı olur. Yalnız şunu göz önünde bulundurun eviniz testi geçemezse (ki bina yaşı 15'in üzerindeyse geçmez) apartmanı boşaltmak zorunda kalırsınız.

  • nedendir bilinmez  (14.08.15 08:39:02)
bina 15'ini geçeli çok oldu :) Demek ki yaptırmamışlar. Teşekkürler.

  • cy7  (14.08.15 21:17:05)
depreme dayanıklılık testi olmaz zaten. şöyle olur; x deprem yönetmeliğine göre sağlamlık testi. o x deprem yönetmeliğine göre de sağlam çıkması imkansız 15 senelik evin. hayvan gibi demir beton kalınlığı isteniyor. hatta şöyle diyim 2007 den önce yapılan binaların yüzde 98 i x deprem yönetmeliğine göre riskli olarak tespit edilir.
ha sizin bina da riskli olarak tespit edilirse, olay yıkılmaya kadar gider uzun vadede.

  • enkolaykullaniciadi  (14.08.15 21:33:52)