Yedi ölümcül günahtan hangisi/hangileri sizde var?

Günahları hepimiz biliyoruz tabi ama kapsamlarını kısaca açıklayayım...

Şehvet düşkünlüğü: Para, güç, şöhret gibi dünyevi şeyler için duyulan kontrolsüz arzuları da kapsıyor

Oburluk: Aşırı yemek (Edit: Başkaları aç kalırken senin sürekli yemen, başkaları yiyecek yemek bulamazken senin israf ölçüsünde yemen gibi bir aşırılık)

Açgözlülük: Ölçüsüz "sahip olma" arzusu (maddi anlamda)

Tembellik: Faydalı olmak için (kötülüğü engellememe dahil) harekete geçmeme ve yeteneklerini kullanmama

Öfke: Kin ve kızgınlığın (kişi haklı da olabilir) kişiyi yiyip bitirmesi (tahammülsüzlük, intikam ve yıkıcı eylemler (uyuşturucu, intihar gibi) dahil)

Kıskançlık: Birinin özelliklerini, konumunu, yeteneklerini, mükafatlarını çekememek ve onlara göz dikmek

Kibir: Diğerlerinden üstün olduğuna inanmak; diğerlerinin başarılarını görememek, takdir edememek ve kendini aşırı beğenmek

--

Bende öfke var. :(

oburluk, tam anlamıyla
tembellik, %60
kibir, %30
  • cokponcik  (13.08.15 13:18:49 ~ 13:37:47)
Öfke, kıskançlık hariç hepsi mevcut. Ölmüşüm ağlayanım yok.

  • kahin ahtapot paul  (13.08.15 13:19:28)
Tembellik ofke belki biraz da kibir

  • floydian  (13.08.15 13:20:30)
Oburluk

Öfke
  • makarnacanavari  (13.08.15 13:22:06)
Kibir, kıskançlık, tembellik belki biraz şehvet

  • ripolip  (13.08.15 13:22:27)
yedi günah gücünde tembellik

  • sanguine  (13.08.15 13:27:11)
şehvet düşkünlüğü, oburluk, tembellik, kibir. şehvet düşkünlüğü dünyayı ele geçirme, çok büyük bir şeyler başarma ve cinsel olarak da ayak fetişizminden kaynaklı. şu gün 10 milyar dolarım, dünyada neredeyse her istediğimi yapabilecek gücüm olsa yine bu duyuruya cevap yazıyor olurdum ama o güce sahip olmayı istiyorum işte sadece, o güçle bir şey yapacağımdan değil. kötü. oburluk ve tembellik zaten birbirini tamamlıyor. zevk için yiyip içip dana gibi yatmak çok kötü ama çok eğlenceli bi' şey. kibir konusunda kafam karışık aslında. gerçi, kendini aynı zamanda hem çok büyük hem de çok küçük görmek sanırım karışık falan değil, basit bir özgüvensizlik sorunu. ama ne bileyim. herkes kibirli ve ukala olduğumu söylüyor. bense kuzu gibi olduğumu düşünüyorum bazen.

  • der meister  (13.08.15 13:29:37)
hepsinden biraz var. %70 oranında.

  • cikolata selalesi  (13.08.15 13:33:26)
Öfke ve tembellik. İkisini de yenmeye çalışıyorum.

  • auroraaurora  (13.08.15 13:34:18)
öfke kibir tembellik

  • jangling jack  (13.08.15 13:40:18)
Öfke ve tembellik. Haklı olduğuma inandığım bir öfke olduğu için buna dokunabilmek, değiştirebilmek çok zor. Tembelliği ise hayatıma keyif verici rutinler koyarak, kendimi zorlayarak ve disipline ederek aşmaya çalışıyorum, çalışacağım.

  • sevgikusunkanadinda  (13.08.15 13:44:44)
Bu arada iron maidendan bi alinti yapalim. Seven deadly sins seven ways to win seven holy paths to hell and your trip begins.

  • floydian  (13.08.15 13:45:18)
tembellik.

  • lemmiwinks  (13.08.15 13:45:57)
Hepsi var. Çok yediğim için de kimseye bir zararım olmadı valla.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (13.08.15 13:47:29)
3-4 harici hepsi var.

-açıksözlü oldu-
  • shotgunwoman  (13.08.15 14:05:30)
tembellik ve ofke.
:(

  • chaotic good  (13.08.15 14:09:21 ~ 14:09:30)
Şehvet net var, tembellik değil de miskinlik var bir de. Günah mıdır bilemem.

  • yirmisantim  (13.08.15 14:25:46)
Allaha şükür hepsine sahibim..
Kuruyemişçiye girmiş cem yılmaz misali "ustam 100er gram hepsinden koy karışık olsun" dercesine toplamışım..

  • quaker  (13.08.15 14:42:20)
oburluk: yok valla, önceden fazla kilom vardı sonra sporla vb verdim

açgöz: yok

tembel: yok

öfke: fazlasıyla :/

kıskanç: hiç olmadı

kibir: yok galiba.
  • eindaclub  (13.08.15 14:42:47)
şehvet-tembellik-kibir
en çok kibir.

  • kül  (13.08.15 14:44:58)
Kibir ve tembellik

  • köstebek kurabiye  (13.08.15 14:54:24)
tembellik sanirim. oburluk belki onceden vardi, artik yok.

  • saçdemeti  (13.08.15 15:33:40)
tembellik ve biraz oburluk var. belki biraz da kibir.

  • sckxyss  (13.08.15 15:44:29 ~ 15:44:50)
bende sehvet duskunlugu, tembellik ve kibir var. ama hakli bir kibir var diyerek de durumun vehametini gosterebilirim hatta. yarragi yemisim ben.

  • cilgin fantezilerin adami  (13.08.15 21:55:20 ~ 22:21:14)