suya düşen telefon :/

sabah telefonum suya düştü, hemen pirince gömdüm.
ne kadar durması gerekiyor?

Ne suyuna dustu? Normal icme suyuysa iyi yapmissin ama musluk suyu veya deniz havuz suyuysa icme suuyuyla yikayip koymalisin.

2 3 gun yeterli bence
  • cokponcik  (13.08.15 09:16:26)
musluk suyuna düştü direkt gömdüm vallaha.
tuzlu suya düşse yıkamak gerektiğini biliyorum ama musluk suyunda bir şey olmaz sanırım.

2-3 gün çokmuş be. off ulan ya
  • teritori  (13.08.15 09:25:31)
biraz ıslandığı bir durumda 1 gün bırakmıştım, düzelmişti. suya düştüyse 2 gün beklemek daha iyi olabilir.

  • lemmiwinks  (13.08.15 10:02:03)
ben sulu köfteye düşürmüştüm yağlı bir şeydi. 1 günde düzeldi.
ama su daha çabuk içine kaçar ondan 2 gün en az tut ne olur ne olmaz.

  • kaputt  (13.08.15 10:17:43)
bence telefoncuya götür, içini açıp kuruturlar.
bir de kurumadan açmaya veya şarja takmaya kalkma, kısa devre yapıyormuş.

  • peggy  (13.08.15 10:19:47)
@w2d: android kullanacağıma nokia 3310'a dönerim daha iyi :(

genel cevap,
hanım telefonu kontrol etmek için açmış çalışıyormuş sonra yine koymuş pirincin içine.
telefonun başına gelmeyen kalmadı zaten, 2. ve 4. kattan düştü, bostancı köprüsünden düştü filan. eğer yine bir şey olmazsa sanırım hanımı boşayıp, telefonla evlenecem. sırtımı yere getirmez benim bu alet ömür boyu klasjdhafjkls
  • teritori  (13.08.15 11:04:02)