1 ve 5 kurus

Arkadaslar turkiyede alsiveris yaparken bu paralari hic gordunuz mu, daha gecenlerde 2 kurus almam lazimdi para uzeri olarak kasiyer es gecti.

Ayni olay gecenlerde 11.95 gibi tutan bi alisveriste 12 tlnin para ustunu alamamamla sonuclanmisti, hos turkiyede de posete para verilmiyor marketlerde ama bu durum guzel degil.

Bulgaristan gibi dandik bir ulkede yasiyorum, tatillerde turkiyeye gelirim ama sofyada sen 1 kurus olsun para ustu vermesen market birbirine girer, devlet dairelerinden bahsetmyorum bile.

Ben mi buyutuyorum yoksa nedir isin asli.

Sayilidir 1-5 kr ustu aldigim.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (13.08.15 08:05:33)
Buna ben de cok sinir oluyorum. 1 kuruslar kullanilmiyor ama 5 kurus para ustunu mutlaka talep ediyorum.

  • fotrsapka  (13.08.15 08:14:02)
5 kurus kullaniliyor haci gayet normal bir oranda.

  • baldur2  (13.08.15 08:42:42)
5 kuruş sık. 1 kuruşu 2 yıldır görmedim

  • phoenixboy  (13.08.15 08:56:56)
minibüslerde çok üstüne yatıyolar kimisi 1.85 alıyor kimisi 2 tl aynı yola .

1 kuruş verildiğini görmedim.

5 kuruş veriyolar.
  • KendineAteist  (13.08.15 08:59:09)
1 kuruşa denk gelmedim epeydir. elime geçse saklarım tedavüldeyken nadir para olarak koleksiyona girecek neredeyse.

  • cannibal corpse  (13.08.15 09:07:03)
5 kuruş kullanıyor. 1 kuruşu bir kez gördüm, o da meraktan atmden (garanti) para çekerken tutarı 10.01 tl olarak yazmıştım.

  • inheritance  (13.08.15 09:09:30)
1 kuruşun metal olarak değeri parasal değerinden fazla olduğu için piyasadan toplayan çakallar olduğu haberini görmüştüm bir ara. o yüzden hiç bulunmadığı söyleniyordu. Ben de yıllardır hiç görmedim ama 5 kuruş para üstü alamadığım çok nadirdir. Genelde küsüratlı fiyat yazan süpermarket tarzı yerlerde kartla ödeme yapıyorum ki kayıtdışı gelir olmasın ibinelere vermedikleri paraüstü.

  • animalman  (13.08.15 09:27:13)
1 kurusu sadece Migrosta e kasa mi ne vermişti ben de o zaman görmüştüm.

  • foseptik çukuru  (13.08.15 09:52:55)
5 kuruş veriliyor da 1 kuruş yalan. 5'e yada 0'a yuvarlıyorlar. Vermek istemiyorsan kredi-banka kartıyla ödeme yap. O zaman tam çekmek zorundalar.

  • charles montgomery monty burns  (13.08.15 09:59:42)
Bu konu türklerin mantikli davrandiklari nadir konulardan. 5 kurus para üstü verilir de 1-2 kurus cok lüzumsuz ya. sene boyu aldigin 1 kurus para üstlerini biriktirsen 1 lira ancak yapiyor. 1 kuruslari toplamanin stresi de 1 liraya degmez yane.

  • hophophoba  (13.08.15 10:18:58)
Ben buna karşı banka kartı kullanıyorum çoğu market alışverişimde. Banka karta kullanınca sıkıntı çözülüyor o yönden. Tabi o noktada da o bir kuruşları bankalar kullanıyor o ayrı bir olay.

  • bedbed  (13.08.15 11:09:33)
1 kuruş var. Ama kalabalık yaptığı için kullanılmıyor. Merkez bankasına gidin 50 krş a 50 tane bir kuruş alın çok seviyosanız. Aslında ekonomide alış verişte oldukça önemli bi minnak. Kullanımı özendirilmeye çalışıldı bi ara ama olmuyor işte. Cidden kalabalık yapıyor.

  • pshasha  (13.08.15 13:33:43)
5 kurus verilir hep. 1 kurusu henuz atm disinda bir yerden alamadim.

  • xenophobe  (14.08.15 03:14:15)