üniversite okurken çürük raporunu almak ?

üniversite 2. sınıfa geçmiş askerliğe elverişsiz biriyim. 2016'da 20 yaşımda olacağım. üniversitenin tecil vs. ettirmesine rağmen gidip muayenemi olup sonuç raporumu alabilir miyim ?

96lı olup üni 2 olmak korkunç geliyor kulağa cidden. liseyi bitirince girdim işte üniversiteye hazırlığı da geçtim.
sağol cevap için :)

  • foseptik çukuru  (12.08.15 22:18:18 ~ 22:18:45)
ben de alacağını düşünüyorum.

not: dude kasma o kadar. 22 sinde y.l. ye başlayanlar var :)
  • kupigometa  (12.08.15 22:24:25)
91li olup 3 senedir memur olan kuzenlerim var
muayene için sevk alırsan raporu alırsın da şubene gittiğinde sen zaten tecillisini diyip sevk vermezlerse ne olur onu bilmiyorum.

  • niye ama  (12.08.15 22:28:14)
sen almak istersin de onlar vermezse sıkıntı büyük olur. er olarak seni uğurlarız askere. bir kere kesin çürük raporu alabiliyor musun sorusunun cevabını bilmek lazım.

tam olarak bilmemekle birlikte önce okulla ilişiğini kesmeni isteyebilir askeriye öyle bir işleme başlayabilmek için.

rahatsızlığın gerileme durumu yoksa hiç bulaşma. okulunu bitir , alacak olduktan sonra yine alırsın raporunu.
  • montauq  (13.08.15 01:38:23)
Teslim olmadan olmuyor. Okul, tecil vs. bittikten sonra teslim olacaksın o zaman veriyorlar.

  • bedbed  (13.08.15 01:47:16)
Askerliğe elverişsiz olduğuna sen değil askeriye karar verecek. ben elverişsizim diye gidip, kışlalarda nöbetlerde dolaşan neçe arkadaşlarım oldu.

okulunu bitir derim sonra bakarsın.
  • hepimiz uzun vadede oluyuz  (13.08.15 01:47:32)
İki kere kalp ameliyatı oldum.

  • foseptik çukuru  (13.08.15 09:18:11)