YDS, İngilizce bilene kolay mı?

Selamlar,

30 yaşındayım ve öğrenim hayatımda ortaokuldan sonra düzenli olarak İngilizce eğitimi aldım. Yabancı filmler, diziler izliyorum, yabancı müzik dinliyorum. Neredeyse tüm bilgisayar oyunu külliyatını oynadım. Her türlü İngilizce metni rahatlıkla okuyabiliyorum. İşyerimde de müdürüm yabancı olduğu için İngilizce konuşuyorum.

Kısacası yurtdışına gittiğimde de sıkıntı yaşamıyorum. Asıl sorum, bu tarz bir İngilizce'yle (ki gramer de biliyorum), YDS'ye girsem ne yaparım? Yoksa yine ezbere dayalı saçma sapan bir sınav mı bu? YDS'ye gireceğine TOEFL'a IELTS'e gir mi diyorsunuz yoksa?

toefl ve ielts'e göre çok çok daha kolay zaten ilk 40 soru temel bilgisi olan herkesin az çok yapabileceği sorular. 10-20 soruluk bir kısımda da tr-ing, ing-tr çeviri, yakın anlamlı cümleyi şıklardan bulma vs. tarzı sorular, bunlar da zor değil sadece şıklar birbirine yakın olduğu için dikkatli okumak gerekiyor sadece. bu altyapınızla 80+ alırsınız garanti.

  • sanguine  (12.08.15 11:08:10)
Sıkıntı olmaz hocam. Benzer durumda olan ben de uzmanlık sınavı yeterliliği için girip 87 almıştım. Ama TOEFL'a girmenizi öneririm ben

  • mdmfk  (12.08.15 11:11:45)
deneme çözün.

  • kupigometa  (12.08.15 11:18:44)
her turlu ingilizce metni rahatlikla okuyabiliyorsan en az 85 alman gerek mate.

  • baldur2  (12.08.15 11:30:04)
benim 2 arkadaşım var ingilizceleri iyidir. sizden kötüdür. birisi 81 birisi 83 mü ne aldı hiç çalışmadan.

  • ilkistan  (12.08.15 11:44:39)