ithalat

iyi geceler cumleten.

oto yedek parça imalatçısı ve toptancısıyız. bunlara ek olarak çinden bazı satabileceğimiz parçaları getirtmek istiyorum. bu konuda daha önce girişimlerim oldu ancak pek fırsat bulamamıştım. az da olsa prosedürü biliyorum(bu konuda da yardım alabileceğim birilerini arıyorum). internetten iletişime geçeceğim üreticiyle yazışmam nasıl olmalı, nelere dikkat etmeliyim bunları merak ediyorum. internette ihracat yazışma örnekleri var ancak ithalat örneklerini bulamadım. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

şirketin ithalat yapabilir olması lazım.
getireceğiniz parçalardan birer örnek gümrük muhafaza labaratuvarında inceletip onay almanız lazım
yazışmada bir şey yok istiyoruz deyin gönderirler de türkiye'ye sokmak sıkıntı onları çözün evvela.
  • cekilmis gayfe  (12.08.15 01:28:56)
ithalat yapılabiliyor olması için vergi numarasından başka bişey olmasına gerek var mı?

  • defansif orta saha  (12.08.15 01:36:11)
şirket ünvanında var mı ithalat? ticaret sicil gazetesindeki kuruluş ilanında yazar faaliyet alanları. orada ithalat yapabilir yazıyor mu mesela bu önemli.

  • cekilmis gayfe  (12.08.15 03:26:28)
Üreticinin gerçekten üretici olup olmadığına dikkat edin.

Çin'de kendini üretici olarak lanse edip aslında aracı olan tonla şirket var. Eğer iş hacminiz büyükse atlayın gidin fabrikayı yerinde görün.
  • Sandeman  (12.08.15 09:36:42)