bugün meteor yağmurunu izlemeye gidiyoruz (moda sahil)

selamlar,

bildiğiniz gibi 12-13 ağustos (bugün ve yarın) perseid meteor yağmuru var, gökyüzü şenlenecek. normalde verimli bir seyir için şehir ışıklarından uzak bir tepede gözlem yapmak gerekir ama ertesi gün herkes işe gitmek zorunda olduğundan fazla açılamayacağız, moda sahilinde sırtüstü yatıp elimizden geldiği kadar izleriz.

aslında "açık hava tımarhanesi" ile gidecektik fakat belki gelmek isteyenler olur diye "yıldırım zirve" düzenlemeye karar verdik. birkaç kişi gelse yeter maksat temiz hava almak.

yer: moda sahil
tarih: bugün (12 ağustos çarşamba)
saat: 21:00
çimlere uzanış: 21:15
istiklal marşı ve kapanış: 23:00

katılacaklar;
- tolga asp
- açık hava tımarhanesi
- rayde
- tepedeki psychedelic adam
- kahin ahtapot paul
- tannen
- mistreated
- thujone
- tiny penny +3
- yuzır +2 (belki)
- jam (belki)

buyrun gelin efenim, inanın çok romantik olacak.

edit: kilimimle +3 kişi ağırlayabilirim, diğer gelecekler de üzerine yatmalık bir şey getirirse çok hoş olur.

+2'mle katilabiliriz belki, kesinlesince editlerim :)

  • yuzır  (11.08.15 18:47:23)
moda sahilde çok fazla denyo olması muhtemel olduğu için caddebostan sahile davet ediyorum arkadaşları 2 şişe şarabım da yanı başım da.

  • jamswety  (11.08.15 19:27:30)
denyo olsa ne olacak dostum iki saat oturup gidicez zaten. benim gibi teee istanbul'un diğer ucundan (avcılar ) gelecekler için çok uzak kalıyor caddebostan. moda'ya bile 2 saatte ulaşacağız, orayı tahmin edemiyorum.

sen gel şarabınla birlikte :)
  • tolga asp  (11.08.15 19:37:34)
Yaaaağz beni de.

Edit: pardon yazmissin zaten eheh:)
  • rayde  (11.08.15 19:59:05 ~ 20:01:00)
ben de gelebilirim gibi bi aksilik olmazsa. bişeyler görünse bari.

  • tepedeki psychedelic adam  (11.08.15 21:19:21)
Benim geleceğimi kim dedi ya yok öyle bir şey

  • kahin ahtapot paul  (11.08.15 21:45:38)
@kahin ahtapot; sms işfası yapınca uçuruluyor muyduk?

  • tolga asp  (11.08.15 21:58:45)
belki ben de gelirim. moda`da arkadasimin terasinda olacaktik aslinda. oradan gorunmezse yaniniza ugrariz. soz vermiyorum yuzde elli ihtimal.

  • jam  (11.08.15 22:06:14)
oha oha ben gelirim. + yok yalniz bende. varligimla gelecegim.

  • tannen  (11.08.15 23:11:38)
Net olarak gozukecek miymis peki?

  • fakyoras  (12.08.15 00:05:08)
Gelicem ben de ama hattım bir dizi saçma olay sonucu kapalı. Bana bi işaret söyleyin orada sizi bulayım.

  • mistreated  (12.08.15 01:23:05)
@fakyoras; net olarak gözükecek ama şehrin ortasından ne derece gözükür bilmiyorum ama ben göreceğimize inanıyorum.

@mistreated, ben sahili çok iyi bilmediğimden işaret veremem ama özelden yazıyorum, bir çaresini buluruz.
  • tolga asp  (12.08.15 08:14:41)
gördünüz mü?

  • safepassage  (12.08.15 08:26:48)
@safe etkinlik bu akşam :)

  • tolga asp  (12.08.15 08:44:29)
@tolga asp haha ilan tarihine bakıp 11 ağustos görünce dün oldu sandım. tüh ya bugün imkanı yok gelemem :(

  • safepassage  (12.08.15 09:22:03)
ben de istedim ama gelemiyorum. gene de şunu belirteyim dedim. moda sahil dün akşam ve bu sabah itibariyle gene dayanılmaz derecede kötü kokuyordu. hep kokuyor zaten de bu sabaha karşı uykumdan uyandım kokudan dolayı. (kurbağalıdere) (allah belanı versin ibb) canınızı sıkmak gibi olmasın da öyle yani.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (12.08.15 10:09:05)
küçüklüğünden beri birçok kez Akdenizin şehir ışıklarından uzak 1400 m rakımlı doğal ortamında meteor yağmuru izlemiş biri olarak bu şartlarda doğru düzgün bir şey görülebileceğine yada gördüklerimin beni tatmin edebileceğine inanmadığım için gelmeyeceğim.

ama sosyalleşmek güzeldir, iyi eğlenceler gideceklere :)

ha bir de kadıköy rıhtımdan itibaren kokuyor gençler
  • gis  (12.08.15 11:20:44 ~ 11:21:24)
@gis
evet kurbağlıdere feci durumda ama koku kadıköy rıhtıma kadar da gelmiyor yaa.. kadıköyde yaşıyorum. alla allaaa enteresan acaba ben mi farketmiyorum.

  • jam  (12.08.15 11:27:05)
@jam koşuyolu'nda yaşıyorum dün kadıköye uğradım ihtiyaç dolayısıyla ve minibüsten indiğim andan itibaren ciddi rahatsız oldum bence senin burnun alışmış :) öyle olur ya bi noktadan sonra farketmezsin.
ha belki öğlen vakti olduğundan sıcaklıkla buharlaşma fazla olduğundan koku daha fazlaydı filan filan bilmiyorum ama beni rahatsız eden bi koku vardı.

  • gis  (12.08.15 11:29:27 ~ 11:33:15)
o tarafları pek bilmediğim için soruyorum, kadıköy sahil nasıl peki? aynı çimlerden orada da var mı? orada yapabilir miyiz kokusuz bir şekilde?

  • tolga asp  (12.08.15 11:30:32)
kadıköy rıhtımda çim yok ama haydarpaşa garının içine girebilirsiniz belki bi ihtimal gerçi orda da ışıklandırma bol olur.

moda iyidir yaa belki benim kadar rahatsız olmazsınız :)
  • gis  (12.08.15 11:32:15)
@gis dediğin gibi öğle sıcağına bağlıyorum.
@tolga asp rıhtımda öyle bir alan yok maalesef. kadıköyde bir tek moda sahil var, aynı şerit üzerinde fenerbahçe parkı, caddebostan şeklinde ilerliyor.

  • jam  (12.08.15 11:33:36)
zaten 1-2 saat duracağız, sıkılırsak döneriz o zaman sorun değil de bir de bana metrobüs'ten moda sahil'e nasıl giderim onu açıklayabilir misiniz? yeni duyuru açmak istemedim.

  • tolga asp  (12.08.15 11:38:28)
çok yolu var ama bence ünalan durağında in metroya gir metroyla rıhtımdaki iskelenin önünde inmiş oluucaksın daha yakın.

öğrenciysen aktarma filan hem ucuza gelir.

yok ünalanı bilmem diyorsan altunizadede in goldun ilerisindeki altunizade camiinin köşesinden minibüse bin son durakta in yürü
  • gis  (12.08.15 11:40:19 ~ 11:40:56)
ben de moda'da oturuyorum, dün akşam normalden daha fazla hissettim kokuyu. öyle ya da böyle bi koku olur orası kesin. ne kadar ağır olur onu bilmem.

  • tepedeki psychedelic adam  (12.08.15 11:52:09)
sosyallşmek güzel tabii ama hiçbişey izleyemiceksiniz maalesef biliyosunuz dimi=)

  • thujone  (12.08.15 14:01:38)
Ben de geleceğim, bir yazar ve bir muggle ile +3 olacağız.

  • tiny penny  (12.08.15 14:09:54)
yalniz en iyi gorulecegi Saat dilimi gece 3-5 arasiymis sanirim. biraz ertelemeyi dusunebilirsiniz.

  • fayfim  (12.08.15 17:45:38)
bu arada denize doğru değil ter tarafa bakmanız gerecek. kuzey-kuzey doğu yönlerden gözükecek.

  • yatagants  (12.08.15 19:10:52)
Biz geliyoruz kesinlesti ama yemek yiyecegiz 21.30 gibi falan orada oluruz sanirim, sizi nasil bulacagiz :)

  • yuzır  (12.08.15 20:26:54)
Gelen varsa gelsin birkaç tane görüldüüüü

  • kahin ahtapot paul  (12.08.15 22:44:38)
6 7 sene evvelkinde dağa çıkıp izlemiştik fakat saatte 2 tane falan denk gelmişti çok sıkıcıydı. Şimdi durum nedir adadayım çıkıp bakayım mı.

  • neira  (13.08.15 00:33:18)
sohbet ve adres tarifi yapmaktan pek izleyemedim ama 3 tane gorebildim anca, benden daha fazla goren olmadi ama :)

  • tolga asp  (13.08.15 00:48:53)