doğru mu anlamışım?

Please also submit simple copies of all required documents (additionally to the notarised copies) with your application. This can speed up the evaluation process at the admission office.

(noter onaylı kopyaların fazladan birer adet daha kopyasını(normal fotokopi) koyarsam işlemlerin hızlanabileceğini söylemiş)

If you wish to apply for several master programmes please make sure that you fill a separate application form for each programme.

(eger bırden fazla programa basvuru dusunuyorsanız her program ıcın ayrı basvuru belgesı doldurun)

Certain documents that were not issued in Austria need to be legalised. If the original documents were not issued in German or English, they will need to be translated by a court-sworn translator after the legalisation process.

(noter onaylı tercume ıstıyor belgeler ıngılızce ya da almanca degılse)

If your application is complete and reaches the admission office within the designated deadline, you will receive an acceptance letter via postal mail.

(hersey tamamsa kabuul evrakı alacagım)

noter onaylı tercüman değil hocam yeminli tercüman olacak üçüncü. diğerleri doğru.

edit: o kadar yazıyı okudum bari onun için tik ver.
  • himmet dayi  (10.08.15 23:53:12 ~ 11.08.15 00:08:46)