22 günlük Avrupa gezisi için bütçe hesaplaması

Merhabalar sevgili duyuru sakinleri,
Eylül ayında interrail olmasa da ona benzer bir plan yaptım.Rota şu şekilde Danimarka Hollanda İspanya kalacak yere para vermeyeceğim ortalama birer hafta kalarak ne kadar harcarım? Sigaramı yanıma alacağım.İdareli bir insanım nutella ekmek yerim ama yine de kestiremedim bunun içkisi,müzeleri vs vardır kabaca bana bir bütçe çıkarırsanız çok mesut bahtiyar olurum.

Içinde yaklaşık 20 tane tost ekmeği olan paketler ortalama 1 avro. Içinde 8-10 tane dilim olan emmental, gouda gibi lezzetli peynirler ortalama 2 avro, 200 gr (normal kesilmişse 7-8 dilim) salam ortalama 2 buçuk avro. Dolabın varsa bu kadarıyla bir günü rahat çıkartır, kapasitene göre ertesi güne bile arttırırsın. Dediklerim ortalama bi de, daha ucuza bulma imkanın var ucuz marketlerde( Coop, lidl gibi). Suyu da ararsan ucuz olarak 1.5 litresi 0.60-70 avroya bulabilirsin(İspanya'da Çeşme bulursun) . Canın bisküvi vs. çeker diyelim, günde en fazla 10 avroya mis gibi doyarsın. Müzeler çok değişken, gideceklerine önceden bak, bazı günler yaşa - saate göre indirim vs. oluyor takip et. Danimarkayı bilmiyorum, diğerleri için geçerlidir bu bilgiler.

  • baba jo  (10.08.15 21:23:01)