Ev arayışı - Anadolu yakası

selamlar,

31 ekimde evleniyorum, kadıköy - kozyatağı durakları arasında metroya yürüyerek 10-15 dk mesafede bir yerlerde oturmak gibi bir niyetimiz var. bütçemiz maalesef kısıtlı çıkabileceğimiz son rakam 1500TL.

yıllarca avrupa yakasında oturdum, anadolu tarafını pek iyi bildiğim söylenemez, o yüzden sizin gibi uzman arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. bütçe ortada, bu paraya hangi şartlarda nerede oturulabilir bir fikir, semt vermeniz bile çok faydalı olabilir.

teşekkürler efendim.

e-5 in ust tarafına kucukbakkalkoy, içerenköye dogru bakabilirsin biraz daha uygun olması lazım oraların.

  • t joe  (10.08.15 10:06:12)
ben de içerenköy ya da merdivenköyün mezarlığa doğru olan yerlerini önerebilirim 1500'e oralarda bulunabilir. fiyatlar bildiğin sapıttı

  • red g  (10.08.15 10:17:31)
oralarda da bulman cok zor, kayisdaginda bulabilirsin ancak

  • oscar  (10.08.15 10:31:57)
fiyatları çok bilmiyorum fakat oturmuş denilebilen yerler oraya yakın kayışdağı, kozyatağı bölgesi. sanırım küçükbakkalköy'de kötü bir yer değildi. kayışdağında fiyatlar 1000TL civarındadır diye tahmin ediyorum.

  • 2006  (10.08.15 10:40:03)
kadıköy yeldeğirmeni'ne bakabilirsiniz. rasimpaşa mahallesi olarak geçer. evler eskidir ama bakımlısını bulabilirsiniz. özellikle karakolhane cd. ile taşköprü cd. arasında kalan alan iyidir. metroya, metrobüse, marmaraya 10 dk. yürüme mesafesi.

ama şu sıra pek ev yok diyorlar, o ayrı :/
  • gmzo  (10.08.15 10:51:40)
bütçe tamam da beklenti nedir ?
kaç mt^2 kaç oda ?

  • joe dalton  (10.08.15 11:26:02)
ünalan'a bakabilirsiniz. daha önce başka bir soruda daha söylemiştim, göztepe soyak sitesi'nde 3+1'de oturuyorum ve 1350 lira kira+300 lira kadar da aidat (ısıtma ve su dahil, kar yağarken cam açıp şortla oturacak kadar ısıtmadan bahsediyorum) var. soyak olmasa bile aşağı ve karşısında siteler mevcut. göztepe metro istasyonuna da her sabah 8dk'da yürüyorum.

  • fuel oil  (10.08.15 11:30:54)
Üsküdar ünalan mahallesine bakabilirsin. Ünalan metro durağını yakınları, ayrıca uzunçayır metrobüs diye de geçiyor. E5 dibindeki evlerden...

  • filipis  (10.08.15 11:44:06)
tüm tavsiyeler için teşekkürler, hepsine tek tek bakıcam.

@joe dalton beklentiyi 70m2 civarı 1+1 yada 2+1 çok farketmez :) salonu geniş olsun :p
  • semanful  (10.08.15 13:00:08)
bak abi carrefourun arka taraflarına biraz, o fiyatlara kalan arkadaslarım vardı.

  • t joe  (10.08.15 16:57:03)