dostlar siz hangi aracı tercih ederdiniz? fiesta-megane-corsa?

Dostlar özellikle tecrübesi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum. fiyatlarına ve özelliklerine bakarak siz hangisini tercih ederdiniz?
kafam karışık olduğu için sürekli soruyorum ama :)

fiyat 30000TL
3 adet ufak hasar kaydı var
Renault
Megane(Araç HB dir, SEDAN DEĞİL)
1.6 Expression
Yakıt Benzin & LPG
Vites Otomatik
Km 81.000
Kasa Tipi Hatchback 5 kapı
Motor Hacmi 1.6
Motor Gücü 101 - 125 HP

fiyat 31000TL
Hasar kaydı yok
Ford
Fiesta
1.4 Titanium(yeni kasa)
Yıl 2009
Benzinli
Manuel
Km 85.000
Hatchback 5 kapı
Motor Hacmi 1.4
Motor Gücü 76 - 100 HP
Önden Çekiş
Renk Gri

fiyat 30000TL
hasar kaydı yok.
OPEL CORSA
1.2 Twinport Enjoy 111
2011 model
Yakıt Benzin
Vites Manuel
Km 50.000
Kasa Tipi Hatchback 5 kapı
Motor Hacmi 1.2
Motor Gücü 76 - 100 HP
Renk Füme

megane>fiesta
edit:corsayı düşünmem

  • basond  (09.08.15 22:02:10 ~ 22:02:24)
fiestayı alırdım. sıfatlarını da koysaydın aslında

  • cekilmis gayfe  (09.08.15 22:05:21)
Dun de bi arkadad sormustu ona da ayni seyi soyledim, ufak arac takintiniz yoksa 2005 2006 jatco sanzumanli bir 2.0tdci mondeo ghia bu araclarin ucunu bir arada donunda sallar. Ille ufak olsun hatchback olsun bizim olsun derseniz fiat bravo oneririm ayni fiyat araliginda, yine ucunden de iyidir.

Ucu arasinda tercih yapmam gerekse megane alirdim. Gorece en konforlusu ve sizi en uzmeyecek olani megane dir.
  • hailtothethief  (09.08.15 22:10:57)
dostlar genelde megane eğilimi var ancak bu araç HB, piyasası daha dar bir piyasa sedana göre ve otomatik vites, bu araçların otomatik vitesinde sorun yaşayanlar çok oluyor diye bir söylenti var. esasında benim de tercihim meganedan yana ancak bu gibi soru işaretleri kafamı kurcalıyor.

  • penaltiyi taca atan centilmen futbolcu  (09.08.15 22:14:40)
normalde megane derdim ama demiyorum. çünkü; hasar kaydı var. ikincisi hb pek tutulan kasa değir. fiesta diyorum 2. elde satması kolay çünkü. japon araçlarına da bak bence.

  • komando kani var bende  (09.08.15 22:20:12)
başka tecrübesi olan dostlar yok mu

  • penaltiyi taca atan centilmen futbolcu  (09.08.15 22:27:13)
karsilastirmalari corsa vs fiesta falan diye yaz donanim haberde nerdeyse her arabayi karsilastirmislar zaten. ayrica onlara sorsan megane'la bu arabalari karsilastirmazlar cunku fiesta ve corsa b, megane c sinifi bir arac.

o fiyata alacagin megane dan cok hayir gelmez bence. hangi kasasi tabi onu anlayamadim. bu motor 2. ve 3. kasasinda da oldugu icin ayirt edici ozellik bulamadim ancak bahsettigin 2. kasa megane ise megane derim ben.

genis araba elbette daha rahat edersin. o fiyata daha temizini de bulursun ayrica.
  • yamuklu sucurta  (09.08.15 22:40:54)
bence manuel megan mk2 sedanlara bak.

ek tavsiye: mazda 3 2004 - 2008 / skoda roomster 2009 - 2011

hem digerlerinden daha dolu arabaya binersin. kici kirik roomsterde bile esp, asr, hill holder falan var...
  • yamuklu sucurta  (09.08.15 22:49:42)
dostlar şu an aldığım bilgiye göre megane seçeneğini eledim aracın plakası değişmiş, üç kağıt var :)
fiesta corsa arasında sanırım gelen kanı modeli daha düşük ve km si ve fiyatı daha yüksek olan fiesta yönünde.

  • penaltiyi taca atan centilmen futbolcu  (09.08.15 23:14:06)