Ürün iadesi ile ilgili bir soru (satılan mal geri alınmaz)

Bambi denilen oluşumdan bi ayakkabı aldım. (6.8.15 Perşembe günü)
2 kere giydim.
sol ayakkabının ön kısmında yırtılma oldu
ayakkabıyı zorlayacak hamlelerde bulunmadım(top oynama veya kasıtlı zarar vermeye çalışma gibi)

tamire göndereceklerini söylediler. ürünü iade etmek istediğimi söyleyince para iadesi yapamıyoruz dediler. peki tamir olmazsa dedim yerine başka ayakkabı alırsın dediler. filan filan. tamir de 20 gün sonra filan hallolacakmış.

bu işin kanunu nedir bilen var mı? hakkaten ürünü iade edemez miydim?

üretimden kaynaklanan bir kusur varsa edebilirsin yoksa edemezsin..

  • nrmnm  (09.08.15 19:39:56)
3 gün önce aldığım bi ayakkabının önünün açılması üretimden kaynaklı bi sorun olarak değerlendirilebilir mi? neticede benim bi kusurum yok. daha düzgünce kullanamadım bile.

  • error522  (09.08.15 19:42:22)
şayet darbe sonucu, ( keskin bir yere denk gelmesi vs) gibi bir sorun yok ise 2 günde açılan ayakkabı gizli ayıp olarak nitelendirilebilir. bu durumda para iadesi yapmak zorundalar.

tüketici hakem heyetine başvuracağınızı vs söyleyerek iade almaya çalışın bence.
  • arma aski  (09.08.15 19:44:20)
tüketici hakem heyeti çözer olayı. biraz uğraştırır ama sonuç alırsın. bir an önce dilekçe yaz. birde tüm belgelerin kopyasını al.

  • zam sampiyonu domates  (09.08.15 20:51:35)
mağazadakilerin tavrı genelde böyle olur. merkezlerini ara, durumu anlat, iade hakkın olması lazım. eskidendi satılan mal geri alınmaz.

  • tetriste cubuk bekleyen adam  (09.08.15 21:08:40)
Bambi ne yazık ki çok kalitesiz ve sonrasında yaşadığınız problemler de cabası, ben magazalarına model bakmaya bile girmiyorum, 20 gün ne demek Allahaskına, eylülde mi vericekler sana pabucu geri, e yaz bitti ama e sen daha 2 gün giydin ayakkabıyı, onların hatası yüzünden seneye mi giyicen? Bu nasıl kafa ya, böylelerine olabildiğince çemkirip, mağazayı onlara dar etmek istiyorum, sen uğraş bence bunlarla, ne halleri varsa gördün dangalaklar.

  • balpolen  (09.08.15 21:17:29)