[KIOSK] Kiosk üreticisi bilen, tanıyan?

fotograf çıktısı alınabilen bir kiosk yaptıracağım. elimde bir tasarım var, onu yaptırmak istiyorum. bana sadece sacdan kasasını yapacak ve bir de ekran kısmını yapacaklar. yazıcıdır, mini pc'dir v.s. ben kendim koyacağım.

google'dan aradıklarıma mail attım, çok azı geri dönüş yaptı. custom tasarım yapamayız diyip duruyorlar, parasıyla değil mi birader, nasıl yapamazlar ya? sonunda kişisel ilişkilerle gitmenin daha dogru olacagini dusundum, kioskcu bilen, goren, taniyan var mi?

İnformatik var(dı), ama komple kiosk satıyorlar (içindeki donanımlarla birlikte). Hala yapıyorlar mı bilmiyorum.

Özel tasarım için kalıp vs yapılması gerekebilir, küçük sayıda kiosk için astarından pahalıya gelebilir. Ondan yapmak istememişlerdir.
  • inheritance  (09.08.15 12:15:42)
soruna cevap değil ama, dediğin gibi parasıyla değil mi ulan durumu var. ben farklı bir çözüm önerisinde bulunayım.

kioskları nereye koyacaksın, eğer güvenliği olan yerlere koyacaksan (avm gibi) metal yerine farklı malzemeleri kullanabilirsin fileksiglass gibi, opnuda reklam tabelaları yapanlara yaptırtabilirsin. yada kontraplak gibi malzemeleri tercih edebilirsin. tabii dışarı koyacaksan o zaman bu malzemeler o kadar da sağlıklı olmaz.

yine dışarı (güvenliği olan yerler yine) koyacaksan su kontraplağı denen sağlam ve su geçirmez ahşap malzemeler kullanılabilinir.
  • selam  (09.08.15 12:36:24 ~ 12:37:12)