Kızılay'a güveniyor musunuz?

Soru başlıkta

hangi konuda?

  • all girls dream  (08.08.15 13:28:36)
-ankara'nın göbeği: gidersen eğer kalabalık yerlerde takılma, malum; bomba falan...

-yardım vakfı: yıllar önce kan veren birine aids bulaştıran bunlar değil miydi?

-maden suyu: tadı kötü, zaten kalitesiz olduğu söylenir genelde. beypazarı forever!!!
  • kupigometa  (08.08.15 13:29:46)
ak partisinin bulaştığı hiçbir kuruma güvenmem.
çalarlar, kanları işid'e gönderirler
herşeyi yapar bunlar
  • titiraprap  (08.08.15 13:38:30 ~ 13:38:38)
Yardım kuruluşu olan kızılay. Bayadır gerek kan gerek trombosit bağışı yapıyordum. Fakat işid duyumları aldıktan sonra elimi ayağımı çekmeye karar verdim. Siz ne düşünüyorsunuz?

  • Atimi  (08.08.15 13:41:44)
güvenmiyorum, güvenmem için neden yokken güvenmemem için tonla neden var.

  • halitkin  (08.08.15 13:47:17)
Ben düzenli olarak kan verenlerdenim. Güvenmiyorum. Başkanını günahım kadar sevmem. Ama el mahkum insanlar yararlanıyor bu hizmetten. O yüzden veriyorum.

  • westblack  (08.08.15 13:48:11)
kan bagisinda alternatifi yok, el mahkum.
ama giysi-para-malzeme yardimidir asla.

  • halanne  (08.08.15 13:50:08)
kesinlikle güvenmiyorum.
akp=ışid'in bulaştığı kuruma ben de uzak dururum.

  • fatihkkk  (08.08.15 13:54:46)
ben sadece kızılay değil, dinamik, hareketli, kendini sürekli operasyonlara hazır tutması gereken yapıdaki devlet kurumlarına fazla güvenmem.

misal tapu kadastro müdürlüğüne daha çok güvenirim, ona da çok güvenmem de daha çok güvenirim niye adamların tek işleri mevzuat. ama kızılay öyle mi, mevzuattan ibaret değil,

kan depoluyorlar, onların lojistiği lazım, depolarının dolup, boşalıp yenilenmesi lazım. depremde filan çadırdır, battaniyedir carttır curttur bunları her an aktif olarak temiz, düzenli tutması lazım, ihtiyaç olduğunda ulaştırması lazım, bunlar hep sürekli hareket, denetim ister. alaman disiplini, iş ahlakı isteyen şeyler.

bu tip işlerle ilgili işler ister devlet kurumu ister özel kuruluş olsun güvenmem fazla.

bir de doğası gereği, yolsuzluk yapmaya, dolandırılmaya çok müsait bir kurum bence, diğer kurumlara nazaran.
  • wilhelmwasmuss  (08.08.15 13:57:37 ~ 13:58:54)
güvenmiyorum. tıp fakültesine gidip kan veriyorum. sanırım kızılaydan bağımsız, oradaki ihtiyaçlara kullanılıyor.

  • somethinginthewayshemoves  (08.08.15 15:12:09)
Zerre guvenmem.

  • f_d  (08.08.15 15:17:31)