[]

İnterrail Uzmanları?

1-Konaklamasız gece yolculuğu ile interrail nasıl olur? (Bütçeden kısmak adına)

2-Selanik-roma-monaco-marsilya-barcelona-valencia-madrid-Paris kabaca yazdım Sadece dönüş uçakla. Bu rota nasıl olur? İtalya ve paris harici güzel olur mu?

3-Katlanabilir bisikletin şehir içi faydası olur mu?

Dipnot: Ben 4. kişi olarak karar verirsem katılacağım, plan halihazırda oluşturulmuş yani.

 
1- Gece trenleri rezervasyonlu trenlerdir. Elinizde interrail bileti de olsa ek ucret odemeniz gerekir. Yataklarin ucreti ne kadar bilmiyorum ama koltukta oturacaksaniz 5-10 euro bir ucreti var. Surekli koltukta uyuyarak dinlenemezsiniz. Dus meselesi de var tabi. O yuzden arada bir hostelde kalmaniz ya da cadiriniz varsa cadirda kalmak daha iyi.

2- Rota konusu tamamen zevk meselesi. Interrail bileti "abi burasi bok gibiymis basip gidelim baska yere", " yakinlarda surasi varmis cok guzelmis oraya gidelim" diyebilme esnekligi kazandirir. Onceden ayarlanan rota degisir. Mesela Monaco'dan Marsilya'ya gecerken Nice'e ugrayip denize girerdim ben olsam.

3- Tum geziyi bisikletle yapmayacaksaniz o bisiklet size yuk olur. Yeri gelince cantadaki az kullanilan seyler agirlik yapmasin diye cope atilirken bisiklet kanser eder adami.
  • rebellion  (08.08.15 13:57:33) 
Verdiğin rotaya göre konaklamasız gece treni şansın çok çok çok az. Selanik-Roma arası için Patras limanından Bari'ye gideceksin feribotla. Bilet parasının yarısını ödeyeceksin, tüm gecen gemide geçecek. Bi burada gece geçirirsin.

Bir de Madrid - Paris arası gece trenine binebilirsin onda da yine 15 euro ekstra para vereceksin.

Zaten oralarda 15-20 eurolara çok da kötü olmayan hosteller bulabiliyorsun.

Yanına olabildiğince az şey al derler, sen bisikletten bahsediyosun. Yük olur inanki.
  • akatreil  (08.08.15 14:07:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.