ise gidis geliste harcanan efor

1 yildir ayni duzeni kullaniyorum. artik alistim; ama bir de ucuncu kisilerin yorumlamasini istedim. duzen su:

6:30 evden cikis.
25 dakika metroya yuruyus.
2 ayri metro hattindaki 2si buyuk 2si kucuk merdiveni yuruyerek cikmak.
metrodan sonra 15 dakika ise yuruyus.
geri donuste de ayni hesap.

hepsini yuruyussuz yapsam ise gidis gelisim en az 1 saat azalacak. sizce devam etmeli mi?

Masa başı çalışılıyorsa çok faydalı bir şey yapıyorsunuz. Günde iki saat sporunuzu işinize entegre etmişsiniz. Spora iki saat ayırabilmek için çok fedakarlık yapıyor insanlar. Sizinse hali hazırda elinizde. Bravo. Bence devam.

  • m3mphis  (08.08.15 11:33:17)
İşe giderken terlemiyorsan ve başka spor aktiviten yoksa devam et bence.

  • inheritance  (08.08.15 11:33:41)
cok yokuslu yerler degilse yurudugun yollar kucuk katlanan bisikletlerden al derim . total 1 saat yuruyorsun + 6:30 cok erken

  • jack n brooks  (08.08.15 11:35:19)
yorgunluk hissetmiyorsan o yürüyüşleri günlük spor olarak değerlendirip devam edebilirsin, sağlıklı birşey. ha dersen zaten bezmişim işten, bi de 1 saat ekstradan yolda harcıyorum, o zaman devam etme tabi. ben şahsen uğraşmam işe gidiş gelişte yürümekle. başka zaman çıkar dolaşırım istiyorsam.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (08.08.15 11:35:39)
1 gidiş 1 geliş toplam 2 saatse fazla. yok eğer toplamda sadece 1 saatse bence sakın bırakma, zaman açısından çok faydalı bir spor. biraz daha hızlı yürüyüp daha çok vakit tasarruf edebilirsn zaman önemliyse.

6.30 kalkmaya gelince, gün içinde çok yorgun değilsen ve 7 saat civarı veya daha fazla uyuyorsan kalkış saati olarka gayet güzel boşver
  • efrasiyab87  (08.08.15 11:39:04)
bence de cok iyi. günlük 80dk yürüyüş yapıyorsun. spor sağlık için düşün. masa başı iş için söylüyorum. yoksa fiziksel işte calısıyorsanız yorucu geliyodur heralde.

  • isminivermekistemeyensuser  (08.08.15 11:48:19)
masabasi is. isbasi 9:00'da. erken cikarak hem yurumus oluyorum hem metrodaki insan kalabaligindan kacmis hem de ise 15 dakika erken gelmis oluyorum. bu acidan guzel ama yurume isini fazla mi abartiyorum onu sormak istedim.

  • mayeskuel  (08.08.15 11:50:12 ~ 11:51:32)
05:30 da kalış
05:40 da evden çıkış
4 dk servise yürüyüş
9 dk da iş yerine varış.

çıkış
15:30 servis hareketi
15:50 servisden iniş
15:55 de eve varış

işim sürekli hareket gerektiren bir iş çıkışta enerjim kalmıyor hiç yürüyecek takatim kalmıyor. Yaşlılık zor.

soruna cevap: Bence kesinlikle devam et hareket kadar güzel bir iş yok. Enerjini düzgün kullan ama iş yerinde ve iş çıkışı vücut seni yarıyolda bırakmasın.
  • basond  (08.08.15 11:54:19 ~ 11:56:28)
bu tempoya alıştıysanız zaten bırakırsanız hantal hissedeceksiniz bir süre. Ben olsam bırakmaz devam ederdim. Ne güzel işte.

  • amelie poulain  (08.08.15 11:54:21)