Bu laptop bu fiyata değer mi? -uzun yazdım-

Elimde 3 senelik şu model laptop var:

www.dell.com

Bu laptopı okuldan bize vermişlerdi, ben 3 senedir hayvanlar gibi kullanıyorum -ciddiyim- laptopla yatıp kalkıyorum (bkz: uzak mesafe ilişkisi) tüm işlerimi -makale yazmadır, araştırmadır, ödevdir, nette gezinmedir, sims 3 oynamadır vs- bu laptopla yaptım, hatta köşesinde ufak bir kırık bile var :D bir de çok fena ısınıyor ama hiç kapanmadı ısınma yüzünden şu ana kadar, yani alttaki fan kısmı açık kaldığı sürece de çok ısınmıyor-. Bu sene okuldan ayrılacağım için laptopı da geri verecektim ama 151 dolara -şu anda 420 lira oluyor- bu laptopı okuldan satın alabiliyorum. Ben kendime yeni laptop alacağım, bunu da babama vermek istiyorum ki kendisi sadece nette gezinecek ve word kullanacak, belki de okey tavla falan oynar en fazla ya da netten dizi izler. İşlemcisi i5 2.5 GHz, 4 gb rami var, 13.3 inç ekranı var, bir de 3 senelik olduğunu düşünürsek -ki çok kullanıldı dediğim gibi- artı olarak gittigidiyorda ikinci elleri 700 küsür tl, amazonda ise 200-300 dolar falan gördüğüm kadarıyla, okuldan bu laptopı almama değer mi? Babamın bir de çok eski HP workstation türü laptopı var -12 yaşında :D - yavaş bilgisayarlara alışık yani :D

fikir vereceklere şimdiden teşekkürler,

Not: "Bunu alacağına şöyle yeni bir laptop var, onu al bak." derseniz de olur. Laptopı dediğim gibi babam kullanacak ve sadece wordde yazı yazma ve nette gezinme, ne bileyim okey tavla falan oynama olur, dizi izler belki falan.

dell'in sağlamloığıyla ünlü serisini nasıl kırdın yav? :)) kesinlikle kaçırma, latitude serisi iyidir. 8GB ram destekliyormuş +4GB ram eklersen yağ gibi akar. www.pcworld.com

  • ukde  (08.08.15 03:55:15)
@ukde: aklsjdsalasf dell sağlamlığı ile ünlü, ben de ayılığımla XD o değil de, dell'e bu laptopı alana kadar felaket güveniyordum, lakin bu laptop'ın pil kısmı biraz saçma yapılmış, şarjı uzun gitsin diye çok hücreli yapmışlar ve dışarı doğru şarj kısmı çıkıyor, o da taşırken falan habire elimizde kalıyor -bir tek benim başıma gelmedi yani :( - kenarını kırmaya gelince, yani ufak bir parçası çatlamış ki geri kalan kasa -pil kısmının mekanik takma çıkarma özelliği hariç - cidden sağlam görünüyor, ama ufak bir köşesinde üstten parça kopmuş. lab.da çok asitli, sıcak, tozlu ortama maruz kaldı, ne bileyim aşırı soğuk ortama maruz kaldı, kimi zaman beraber uyuduk :D aslında normal bence :D

  • pasp  (08.08.15 17:25:23)