1974 Yılına ait Yüzlerce Gazete ve Dergi Küpürü

çok iyi korunmuş durumdalar ve bunları ne yapabilirim bilmiyorum. Bir kütüphane'ye verilebilir mi? Tam sayfa değiller seçili kısımlar makaslanmış.

Ne yapabilirim?

bende bunlar olsaydı scanner ile bunları tarardım kesinlikle. kıbrıs barış harekatı yılı olduğundan daha da önem taşıyorlar, tarayarak hem gelecek için ve kendim için saklar, hem de başlarına bir şey gelmesini engellemiş olursun.

orijinallerini de kütüphaneye verme kendine sakla, taradıklarını da insanlar faydalansın diye dağıt, artık devir kütüphaneden ziyade internetten bu bilgileri insanlara ulaştırmak.
  • theos ek mekhanes  (07.08.15 11:10:33)
Bence de kendine sakla. İlerde olmazsa satarsın. Aslında benim param olsa ve satsan ben alırım ama şartlar uygun değil işte.
Neyse kalsın evde. Değerini bilen birisini bulursan satar ya da verirsin.

  • mornie  (07.08.15 12:56:57)
@theos ek mekhanes

zaten hepsi kıbrıs harekatıyla ilgili:) Tam bir koleksiyon oluşturmuş babam. zaman buldukça tararım artık. şimdi evi boşaltacağımdan fazladan eşya taşımak istemiyorum. plaklar, kitaplar, dergiler vs bir sürü 70'lere ait arşivlik malzeme. bir kısmını taşıyacağım, öyle görünüyor.
  • vapurlarfalan  (10.08.15 09:53:39 ~ 09:56:59)