yeni kuşlarım hakkında soru

3 gün önce balkondan bir muhabbet kuşu girdi eve. 3 gün takıldı evde. bir oraya uçtu bir buraya uçtu. bugün ona bir kafes aldım ve bir de yeni bir muhabbet kuşu aldım. şimdi ikisini de kafese kapattım. ben onları hapsetmek istemiyorum. bundan sonra kafesin kapısı açık olacak sürekli. kafeslerinden yiyip içecekler sıkılınca turlayacaklar. ama şimdi şöyle bir sorun var yarın evden ayrılacağım ve pazar akşamı eve geleceğim. yarın sabahtan pazar akşama kadar bu kuşları kafeste mi bırakayım? yoksa kapı açık mı kalsın? bir de bu kuşların birbirine alışma alışmama durumu olabilir mi?

Kuşlar yeni birbirlerini öldürürler bile. Bence sen birine bırak kuşları ya da arasıra yoklayacak birini bul. Suyu yemi eksik olmazsa sorun olmaz pazara kadar

  • kablelvuku  (06.08.15 23:32:12)
farklı iki odada ayrı ayrı sal istersen. hem uçabilsinler hem birbirlerine zarar veremesinler.

  • ucan spagetticanavari  (06.08.15 23:34:28)
niye zarar versinler arkadaş olamazlar mı? ben tek kalıp sıkılmasın diye aldım ikinciyi

  • gonul_isleri  (06.08.15 23:38:44)
Olmama ihtimalleri var.

  • kablelvuku  (06.08.15 23:50:30)
Anlaşamazlarsa sıkıntı olur. İki ayrı oda olması lazım. Eğer uzun süredir birlikte olsalardı sorun olmazdı. Yemi suyu olduktan sonra birkaç gün yalnız kalabiliyorlar sıkıntı olmuyor. Ama bir arada olmasınlar henüz.

  • lcha  (06.08.15 23:53:20)
yeterince yem bıraktığına emin ol çünkü yedikleri yemlerin kabukları üstte kaldığı için alttaki yemleri yiyemiyorlar, aç kalabilirler öyle. Kafeste kalsalar sanki daha iyi ama kalmayacaklarsa kafesi kolay görebilecekleri orta bir yere koy. Pazar'a kadar da muhtemelen pislenmedik yer bırakmazlar, istersen etrafa örtü de ser. Bir de sıcaktan çok etkileniyorlar. Bizimkiler resmen hortumun altında her gün yıkanıyorlar yine de suya doymuyorlar, banyo yapmayınca nefes nefese kalıyormuş gibi hareketler yapıp kanatlarını açıyorlar. O yüzden evin çok sıcak olmayan bir yeri varsa oraya koy kuşları.

  • dust in the wind  (06.08.15 23:59:41)
evin her yerinden bok toplarsın

  • fasulyek  (07.08.15 02:25:22)
kuslar eve alisana kadar kafeste tutulur. o sirada hem birbirlerine alisirlar, hem evi dikizlerler, ogrenirler. bir hafta sonra da kafesi tamamen acmani tavsiye ederim. bir daha kapatmazsin, biz de oyle yapiyoruz kuslara, evde kafalarina gore geziyorlar, yemeklerden sudan tadiyorlar falan. tv izliyorlar, camdan disari bakiyorlar. eglenirler iste.

  • kurbanlik koyun  (07.08.15 09:37:34)