İzmir Ev Sorusu

izmir'e taşınmak için hazırlık yapıyorum, yakın vadede taşınacağım.

sorum şu: izmir'de, rezidans olmasa ad çok daireli, güvenli ve "ev sahibi" muhabbetinin olabildiğince az olduğu en yaşlısı 15 yaşında, tercihen 5-10 yıllık binalar nerelerde yoğundur?

pek mahalle arası olmasını istemiyorum. camı açtığımda ferahlık istiyorum 7 metre ötemde bir başka balkon görmek istemiyorum başka bir deyişle.

hangi lokasyonlara bakmak lazım mavişehir mi?
evka-3 civarında bu tür evlerin sayısı arttı mı özellikle metro civarlarında.

ferahlik istiyorsaniz istasyonalti (atasehir) tarafina bakmanizi tavsiye ederim ancak biraz kalburustu bir yer, dolayisiyla kiralar biraz pahali olabilir.

  • halanne  (06.08.15 18:21:01)
Bostanlı mavişehir ve kısmen atakent. Ataşehir denen yer cigli istasyonalti mahallesi sanırım. Eğer burası ise pek kalburüstü değil, yazın bol sinekli ve kokulu bir yer. Yine de bakılabilir ama oranın kalburüstü olmasına daha epeyce vakit var.

Evka3 iyi hoş ama bence uzak bir yer. Yokuşlu, yuksek.

En güzeli mavişehir sizin için.
  • orient blue  (06.08.15 23:19:50)
Atakent kalburüstü bir yer, herhalde izmir i bilmiyorsun

herhalde hepimiz istanbulda çok kalmış izmirlileriz
atakent ataşehir
bostanlı da bostancı oluyor :)
  • fasulyek  (06.08.15 23:22:14 ~ 23:28:16)
evka-3 metronun hemen yanına yeni rezidans yapıldı. ama ben yol kenarı tercih etmezdim. benim tavsiyem evka-3'ün arka tarafları, profesörler sitesinin üstleri falan çok daha ferah yerler. nezihtir de. mavişehir de iyi ama hakkettiğinden fazla değer gördüğünü düşünüyorum ben. müstakil evler deseydiniz direk sahilevleri derdim ama rezidans tarzı diyorsunuz..

  • victum  (06.08.15 23:28:26)