anadolu üniversitesi hazırlıkta ders muafiyeti

anadolu üniversitesinin 9 eylüldeki sınavında belli bir puanın üzerinde yapanlar derslerden muaf olucak diye bişey okumuştum. bu kriterden haberi olan var mı?

duyuru.anadolu.edu.tr bağlantısında ilgili linklere bir bakınız.

Seviye Tespit Sınavından alınan puana göre öğrencinin,
a. 2547 sayılı Kanunun 5 inci maddesinin (ı) bendi gereğince lisans ve ön lisans programlarında yer alan zorunlu yabancı dil derslerinden muaf olup olmayacağı, (Muaf olamayan öğrenci programında yer alan yabancı dil derslerini okumak zorundadır.)
b. Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık sınıfı olan birim öğrencilerinin yabancı dil hazırlık sınıfından muaf olup olmayacağı, muaf olmamışsa hangi seviyeden yabancı dil öğrenimi göreceği;
c. İsteğe Bağlı Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı bulunan birim öğrencilerinin, eğer hazırlık okumak istiyorlarsa hangi seviyeden öğretim göreceği belirlenecektir.
  • aakuru  (23.09.09 01:09:40 ~ 01:16:29)
hazırlığı geçemedim 1. sınavdan 77 2. den 66 aldım bir yerde hazırlıktaki derslerden muaf olmakla ilgili bişey okumuştum onu şimdi bulamıyorum. bu haberlere baktım ama muafiyet sınavı var hazırlık atlamayla ilgili bir duyuru yok.

  • yuto  (23.09.09 01:21:15)
En iyisi Yabancı Diller Yüksek Okulu'nu bir arayın yarın, onlar en doğru bilgiyi verirler.

  • aakuru  (23.09.09 01:26:47)
şimdi buldum da
"Zorunlu yabancı dil derslerinden muaf olmak için I. bölümden 100 tam puan üzerinden 60 ve üstü puan almak"

bu hazırlık sınıfı derslerini kapsamıyor değil mi? bir de devam zorunluluğu varmı hazırlıkta?
  • yuto  (23.09.09 01:27:07)
Bildiğim kadarıyla kapsamıyor. Bölümde okutulan Advanced English vs. dersler için geçerli olsa gerek. Hazırlıkta devam zorunluluğu var. %10'du ben okurken. Maksimum 85-90 saat filan yani. Ancak ben okuyalı epeyce zaman oldu, dediğim gibi arayın yine de en temiz bilgi için.

  • aakuru  (23.09.09 01:33:08)