[]

alçılı el morarması

elimde kırık var iki haftadır alçıda.

morarma normal morarma değil ama. anlatıyorum.

iki haftadır elimin alçıdan taşan kısmını suya sokmadım, yıkamadım. rengi de leş, ölü insan eli gibiydi. bugün fark ettim ki, parmakların falan üzerindeki deri ölmüş. güneşte kalan insanların sırtı soyulur ya hani, bildiğin derisi soyuluyor parmaklarımın. altından da güzel pembemsi sağlıklı deri çıkıyor. ben deriyi kazımaya başladım, tırnakladım falan, birazı çıktı. sonra eve geldim, bir baktım kazıdığım yerler morarmış, kan oturmuş. elim biraz hassaslaştı sanırım, geçen gün de bir yere çarptıydım parmağımı, normalde morarmayacak bir şey hemen morarıyor, kolay da dağılmıyor oradaki morarma(pıhtı, hematom, kan oturması?) evde deneme yaptım gene, tırnakladığım bölüm bir süre sonra gene mosmor oldu(vişne çürüğü daha doğrusu) tırnaklamadığım kontrol bölümü normal. elimdeki kan dolaşımı mı tırt acaba, ondan dağılmıyor belki.

başına böyle saçma bir şey gelen var mı?

 
pek anlamam ama dolaşım sistemini sıkıştıracak şekilde sarılıp alçılanmış olmasın kolunuz. ne bileyim ilk anda göze çarpmayacak incelikte bir kat fazla sargı bezi, katılaşınca zamanla bir damara baskı yapar hale gelmiştir filan. doktora sordunuz mu.


  • kaichi  (06.08.15 01:18:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.