Londra gezi önerileri

Merhabalar,
Cumartesi 12-21,00 ve pazar 09:00 19:30 saatleri arasında gezi planlıyorum vakit kısıtlı malum.. Sizce nerelere vakit ayırmalı nereleri hızlı geçmeliyim..

Çok fazla olmazsa olmaz ilgi alanım yok ama baker st. ve harry potter müzelerini merak ediyorum.. london eye ve turist otobüsüne para ayırmadım.

Lafın özü parasız başın cezasını ayaklar çekicek :D

Selamlar teşekürler

Para kisiti varsa harry potter turunu unutmalisin yaklasik 60pound tutuyor. Arkadsslarin dedigi gibi muzeler fslan ucretsiz ve doyurucudur

  • cokponcik  (06.08.15 00:28:08)
national gallery, trafalgar'dan buckingham'a giden yol, oxford street'te alışveriş, hyde park, harrods mağazası...

astronomiye meraklıysan greenwhich.
  • zgrydn  (06.08.15 00:30:33 ~ 00:31:46)
Regents park, st james park, buckingham, bunlar birbirine yakın ve hoş yerler...

  • firez  (06.08.15 00:46:23)
Buna benzer eskiden sorulmuş bir soruta verilmiş cevap vardı, onu tekrarlayabilirim:
(Yakariman nickli kullanıcının önerdiği rota, iki gün için yalnız):
"Ilk gun icin Rotayi soyluyorum: London eye, Parlamento Binasi ve Big Ben. St James parktan gecerek Buckingham palace. Buckingham palacein onundeki yoldan St Jamese in tekrar Downing Street No:10, sonra sovalye muzesinin onunden gecerek Trafalagara cik, National Galery istersen gezebilirsin. Soldan piccadilye gecip Leicester square ve covent garden yaparak az yukari cikip British museum da gorebilirsin.

Ikinci gun Tower Bridge i gorebilirsin, Madam tussaud isterssen gidebilirsin. Tercihe gore London Dungeon da olabilir. Harrods`a da ugrayabilirsin, Park ve Bahceler icin Regents park tavsiye ederim.Hyde parkda gelmisken gorulebilir."
  • firez  (06.08.15 00:49:54)
rota olarak değil de yer olarak yazılmayan ama benim sevdiklerimden soho, chinatown ve canary wharf. ilk ikisi daha önce yazılanlara çok yakın zaten, muhtemelen yürürken bir şekilde yakınlarından geçersin. canary wharf için bank istasyonundan dlr hattına binersin.

  • taruzmania  (06.08.15 08:39:37)