Fantastik veya Bilim kurgu kitabı tavsiyesi

Dune serisi gibi çok sevebileceğim bilim kurgu-fantastik kurgu okumak istiyorum bu aralar. Elfli, cüceli falan olmazsa daha iyi, onları lisede bıraktım. Sanırım bilim kurgu daha çok istiyorum ama çok iyi kitap bu derseniz fantastik kurgu da olur.

Okuduklarımdan aklıma gelenler,

LOTR
Ejderha Mızrağı(çoğu)
Unutulmuş Diyarlar (çoğu)
Narnia
Yerdeniz
Dune (hepsi)
Dr who(çoğu)
Zaman çarkı
Çeşitli douglas adams ve asimov kitapları
C. S. Lewis-kozmik üçleme

Arthur C. Clarke'ın da çoğu kitabını okudum ama Bir Uzay Efsanesi'ni okumadım, o isimdeki film bende nasıl bir tavma yarattıysa kitabı okumak istemedim. Okuyayım mı, güzel mi? Filmden çok farklı mı?

Önerilerinizi bekliyorum hevesle, tek kitap veya seri fark etmez.

stanislaw lem ve philip k. dick okuyabilirsin. güzel abilerimizdendirler.

  • Zeth  (06.08.15 00:09:12)
space odyssey'i kesinlikle okumalisin.

  • alperz  (06.08.15 00:15:57)
rama var bir de arthur c. clarke'in yine. sonra vakif'lari oku, robotlari oku. isaac asimov.

  • alperz  (06.08.15 00:16:40)
Vakıf serisini oku tabii araya robot ve imparatorlumlari katarak. Philip k Dick de öneririm

  • kablelvuku  (06.08.15 00:21:44)
philip k. dick - ubik

  • soso  (06.08.15 00:24:21)
ken grimwood sil baştan

  • basond  (06.08.15 00:26:37)
ken grimwood-sil baştan benim hoşuma gitmişti baya.

vay anasını ruh ikizimi buldum
  • aksimetre  (06.08.15 00:26:55 ~ 00:28:18)
@kablelvuku, @alperz Vakıf serisini okudum, aklıma gelmedi hepsi duyuruyu yazarken :/

Philip K. Dick'ten Dr. Gelecek'i okumuştum, bir de bi derleme kitapta savaş karşıtı bi öyküsünü okudum. Başka varsa bakalbilirim aslında, mantıklı :)
  • april12th  (06.08.15 00:29:11)
  • ron dennis  (06.08.15 00:48:07)
mülksüzler?

  • littlejack  (06.08.15 01:06:53)
sanırım bilimkurgu istiyorum dedin ve marslı geldi.
fantastiklik hiç yok, mizahı bol hardcore bilimkurgu. filmi de çıkıyor yakında, gelmeden oku bence.

  • baba jo  (06.08.15 01:33:33)
Stephen King'in The Dark Tower'ını kesinlikle öneririm. Hayatımda okuduğum en iyi serilerden biri tartışmasız.

  • fullmetalanil  (06.08.15 02:31:26)
@fullmetalanil, kara kule de okudum :)

  • april12th  (06.08.15 02:34:55)
o zaman teşekkürler derim uzun günler, hoş geceler sai...

  • fullmetalanil  (06.08.15 02:38:41)
alfred bester olmadan bilim kurgu kitaplığı olmaz bence.

the demolished man (yıkıma giden adam)
the stars my destination - diğer adı tiger tiger (kaplan kaplan)
  • givemesomesubstance  (06.08.15 09:55:24)
Roger Zelazny - Kehribar Yıllıkları

  • zaidral  (06.08.15 10:27:17)