Bu para nereye gidiyor ?

Yaz tatilindeki 22-25 yas araligindaki gencler gunde kac para harciyorsunuz ? Tum ogunlerimi evde yememe ragmen gunde 30 lira rahat disarda harciyorum.yemek de yersem 50-60 i buluyor.ustelik istanbulda da degilim buna nasil dur diyebilirim ? Hemen her gun disari cikiyorum,calismiyorum.

sen değil baban dur demeli.

  • fayfim  (05.08.15 20:35:27)
dışarı çıkmıyorum 20 lira masraf

  • yeni dunya duzeni  (05.08.15 20:36:06)
abuk subuk şeylere, misal starbucks'da kahveye, kafede çay'a, tost'a, abur cubura, otobüs biletine vs.

  • selam  (05.08.15 20:39:36 ~ 20:39:53)
ben parayi banka kartinda tutuyorum. onune gelen yere para harcamiyorum boylece.

  • yamuklu sucurta  (05.08.15 20:39:52)
para harcadığın her şeyi telefonuna not al. arada gereksizler sırıtacak zati.

ayrıca takılmak için seçtiğin mekanları da gözden geçir. ucuza hizmet veren güzel mekanlar kovala, hakikaten var öyle şeyler.
  • zgrydn  (05.08.15 20:43:19)
ben istanbuldayım. öğrenciyim. aylık ortamalama 3 bin lira kadar gidiyor. ev kirası vs + geri kalanı tamamen yemek, içmek gezmek. aslında bakarsan çok içki içip çok gezen de biri değilim, hatta ilk kez hayatımda bu yıl tatil yaptım filan. ama o para gidiyor hacı. geçenlerde fark ettim, sadece çaya günde 15 20 lira veriyorum.

  • klassno  (05.08.15 21:20:51)
paran olunca harcıyorsun demek.
lan benim ailem bana öğrenciyken asgari ücretin yarısını yolluyordu ve geçiniyordum. ufak tefek günlük işlere de gidiyordum.
3.000tl nere 500-600 tl nere
5 kişi bodrum katında yasıyorduk
  • fasulyek  (05.08.15 21:33:34)
Baban musluğu kıssın.

  • arnold schwarzeneger  (06.08.15 08:42:59)
Saatlerce de otursam bir çay içer kalkarım çünkü ederi o değil cafe fiyatları malum, heleki yurtdışından geldiğimden günden sonra. Bedava yaşıyor adamlar.

Çey veya su vs 2.5 tl...otobüs parası 2 tl.

İşte 5 tl gidiyor günlük :) ara sıra ısmarlama vs öyle artar ya da bazen iki kafeye gidilirse artar ama 10 u çok nadir geçerim.

Ağır fakirim evet.
  • patos64  (06.08.15 08:47:50)
Calismiyor olmana ragmen fazla masraf yapiyorsun, yemegini evde ye. Tek kisilik bir yemek masrafi et bile yesen haftalik 60tl market masrafini gecmez ki bi gunde harcdigin parayla butun haftanin yemegini cikarirsin.

Disarida da 30tl bandinda yenen yemek zatrn oyle cok ozel bir yemek degildir emin ol evdeki daha temiz ve icinde ne oldugunu biliyorsun en azindan.

Onun yerine para biriktir bos yere parani harcama.

Onun disinda alisverise sarma kendini kiyafet, kozmetik ihtiyacin olmadigi halde alma. Ise girince alirsin da su an hakkaten gereksiz masraf. Mutfak masrafini evdekiler cikariyorsa haftada 50 tl bile yeter ustunu de biriktirirsin.
  • neferkitty  (06.08.15 08:48:18 ~ 08:53:40)